Bezpieczny Zakup VW T-Cross 1.0 TSI

0
87
T-Cross widok z boku

Zastanawiamy się w naszej cotygodniowej audycji nad sensem zakupu auta, dziś to mini SUV Volkswagena czyli bezpieczny zakup VW T-Cross 1.0 TSI. Jest to jeden z ciekawszych przedstawicieli segmentu.

VW T-Cross 1.0 jakiego testowaliśmy w kolorze seledynowym

Bezpieczny Zakup VW T-Cross

Moda na SUVy nie przemija, okazuje się że SUV może mieć jedynie 4m długości. Czasy się zmieniają, oszczędności wymuszają inne zachowania. Jeśli kilka lat temu powiedziałbym że mój SUV ma silnik na benzynę, ma 3 cylindry i litr pojemności to byłoby śmieszne. Okazuje się że nie tylko ekonomia eksploatacyjna jest ważna ale i ilość miejsca na parkingu. Tak jak w USA autem nr.1 jest Ford F150 i od prawie 11 lat sprzedaje się w ok 1mln egz. rocznie. W Europie nie ma takich parkingów gdzie tzw średni pick-up się zmieści a co dopiero taki full size.

grill VW T-Cross 1.0 i bardzo ładne lampy przednie

Dlaczego warto zwrócić uwagę na T-crossa? Bo właśnie ma 3 cylindry, bo jest na benzynę z bezpośrednim wtryskiem. I co najważniejsze mimo gabarytów jest na prawdę przestronny. W tych czasach nie chodzi o pokazówkę ale o spokojną eksploatację i to ten samochód zapewnia. Silnik jest produkowany od kilkunastu lat i jest dopracowany, system wtrysku bezpośredniego w silnikach VW jest jednym z najlepszych jakie są montowane w autach osobowych.

atrakcyjny tył T-crossa

Bezpieczny Zakup VW T-Cross

Czemu więc są auta w klasie które się lepiej sprzedają? Myślę że to jest sprawa ceny, Volkswagen zawsze trzymał cenę ale i jakość ma chyba najlepszą przy swojej cenie. Skoda Kamiq czy Seat Arona choć to konkurencja wewnętrzna są oparte o inną filozofię i inny standard. Mają trafić do innych grup zainteresowań. Na pewno chcąc mieć święty spokój z serwisem i wpadkami to T-Cross to zapewnia. Jak wyglądają ceny VW T-Cross?

cz.1 Bezpieczny Zakup VW T-Cross

cz.2 Bezpieczny Zakup VW T-Cross

cz.3 Bezpieczny Zakup VW T-Cross

cz.4 Bezpieczny Zakup VW T-Cross

przeczytaj o teście VW Tiguan w wersji R, to mocniejszy benzyniak z pazurem.