VII Cross Country Motocykli Zabytkowych i Klasycznych 26-28.08.2022 Obory nieopodal Iłowa

533

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

wypadek motocyklistów VII Cross Country Motocykli Zabytkowych i Klasycznych 26-28.08.2022 Obory nieopodal Iłowa
VII Cross Country Motocykli Zabytkowych i Klasycznych 26-28.08.2022 Obory nieopodal Iłowa

W Stajni u Cieślaków, w Oborach nieopodal Iłowa odbędzie się wyjątkowa impreza, będzie to VII Cross Country Motocykli Zabytkowych i Klasycznych.

Już w dniach 26-28 sierpnia 2022 fani motocykli zabytkowych i klasycznych po raz siódmy spotkają się na wyjątkowych zawodach cross country. Tym razem impreza non profit – tworzona przez zapaleńców dla pozytywnych wariatów – odbędzie się w centralnej Polsce, na mazowieckiej łące nieopodal Iłowaw Oborach w Stajni u Cieślaków.

Co ciekawe, w tym roku organizatorzy po raz pierwszy zdecydowali się na to, by kręty tor zbudować… na pastwisku! Piaszczyste podłoże da możliwość treningu jazdy w innych warunkach niż zazwyczaj. Satysfakcja i adrenalina pozostaną na tym samym, wysokim poziomie co podczas poprzednich edycji.

Organizatorzy zaznaczają przeto, że wszystko odbywa się w przyjaznej atmosferze dobrej zabawy. Na co dzień może dzielić nas wiele spraw, możemy się różnić, jednak podczas tej imprezy najważniejsza jest radość z jazdy”.

Zaproszeni są wszyscy! Nawet jeśli w tym roku braknie Wam odwagi do startu, to można poobserwować zmagania innych. Impreza rozpoczyna się w piątek 26 sierpnia i od razu dostępne będą miejsca biwakowe.

VII Cross Country Motocykli Zabytkowych i Klasycznych 26-28.08.2022 Obory nieopodal Iłowa - logo
VII Cross Country Motocykli Zabytkowych i Klasycznych 26-28.08.2022 Obory nieopodal Iłowa – logo

VII Cross Country Motocykli Zabytkowych i Klasycznych

Starty odbędą się w 8 klasach:

 • Motocykle Zabytkowe – pojemność 50 ccm, motocykle z krajów demokracji ludowej do roku 1985. Reszta Świata do 1975 r., 70% oryginalności, czas biegu 20 min
 • Motocykle Zabytkowe – pojemność >250 ccm, motocykle z krajów demokracji ludowej do roku 1985. Reszta Świata do 1975 r., 70% oryginalności, czas biegu 30 min
 • Motocykle Zabytkowepojemność <250 ccm, motocykle z krajów demokracji ludowej do roku 1985. Reszta Świata do 1975 r., 70% oryginalności, czas biegu 30 min
 • Sidecary / zaprzęgi
 • Motocykle klasyczne – scramblery >250 ccm, czas biegu 30 min
 • Motocykle klasyczne – scramblery <250 ccm, czas biegu 30 min
 • Motocykl klasyczny – Cross / Enduro/ Supermoto do 1985 r., czas biegu 30 min
 • Open – wszystkie motocykle, które nie mieszczą się w klasach wyżej – poza współczesnymi crossami

Kogo na pewno nie dopuszczamy do startu?

Współczesnych crossów. Dużo jest imprez dla nich a umiejętności ich kierowców są zazwyczaj dużo wyższe. Nam zależy jednak na możliwości potrenowania jazdy w terenie i trudnych warunkach przez posiadaczy motocykli nieoczywistych dla jazdy w takich okolicznościach, bo każdy ma prawo bawić się tak jak lubi i chce, a żyje się raz, więc warto spróbować czegoś nowego, potrenować swoje umiejętności, i przełamać się, bo nigdy nie wiadomo kiedy taka zdolność może nam się przydać lub ile może dać nam radości” – dodają organizatorzy.

Cross Country Motocykli Zabytkowych i Klasycznych 03.09.2017 Kurdwanów

VII Cross Country Motocykli Zabytkowych i Klasycznychjak można się zgłosić?

To proste: zgłoszenie bez wątpienia należy przesłać na adres mailowy ccmzik@wp.pl.

Prosimy o zawarcie następujących informacji:

 • imię i nazwisko
 • nick do nr startowego
 • wymarzony nr startowy
 • zdjęcie motocykla
 • marka
 • model
 • rocznik
 • klasę w której chcecie startować
 • rozmiar koszulki
 • nr telefonu

Organizatorzy decydują w sytuacjach budzących niepewności. Pierwszeństwo w wyborze nr startowych mają zawodnicy, którzy już u nas poprzednio startowali w imprezie.

W tytule przelewu proszę wpisywać: DAROWIZNA NA CELE STATUTOWE Stowarzyszenia CCMZiK
nr konta: 85 2130 0004 2001 0968 1990 0001

Pewne miejsce po zaksięgowaniu wpłaty

Wpisowe do 24 sierpnia – 189 zł, natomiast w dniu imprezy 209 zł.

W pakiecie otrzymacie:

profesjonalny pomiar czasu (chronometraż), ubezpieczenie PZU, zabezpieczenie w postaci opieki medycznej (karetka), koszulkę, pamiątkowy nr startowy, magnes z otwieraczem, miejsce na polu namiotowym, zaplecze sanitarne, pakiet woda, baton oraz gwarancja niezapomnianej zabawy.

Więcej informacji i bieżące newsy na stronie FB CrossCountryZabytkow. oraz w wydarzeniu na FB VII Cross Country Motocykli Zabytkowych i Klasycznych.

Bez wątpienia warto zobaczyć relację z Cross Country Motocykli Zabytkowych i Klasycznych Kurdwanów 2019. To da nam z pewnością pogląd czego możemy spodziewać się w tym roku.

Jak trafić na miejsce Obory – Stajnia u Cieślaków nieopodal Iłowa

I na koniec jeżeli jesteś fanem motoryzacji i nie tylko, a zastanawiasz się co zrobić z wolnym czasem? Wybierz się na jedną z bez wątpienia godnych uwagi imprez umieszczonych w naszym kalendarzu Zlot Spotkanie Motoryzacja Piknik sezon 2022. Z pewnością mogą Cię też zainteresować inne tematy umieszczone na naszej stronie.

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

 • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
 • KRS: 0000406931
 • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia