Kulinarna nawigacja – Italia okiem Uścińskiego

0
137
Italia okiem Uścińskiego
Italia okiem Uścińskiego

Jarosław Uściński zaprasza na Kulinarną Nawigację, a jej tematem jest Italia okiem Uścińskiego. Prowadzący opowie o swoich wrażeniach m.in. na temat włoskiej kuchni.

O czym będzie mowa w audycji?

Dlaczego właściciel Moonsfery woli samemu nie jeździ na wakacje typu all inclusive? Ze względu na niską jakość serwowanego tam jedzenia. W związku z tym samemu planuje swoje wyjazdy urlopowe. Tak było też w przypadku urlopu we Włoszech. Na wakacjach w Italii Uściński docenił lokalne trattorie. Co go w nich zauroczyło? Z pewnością fakt, że w trattorii można spróbować tradycyjnego włoskiego jedzenia. Jednak to nie jedyny argument, który przemawia, aby tam się stołować. Czemu Włosi przychodzą do trattorii? Prawdopodobnie dlatego, że panuje tam rodzinna atmosfera i wszyscy się znają. Istotne jest również to, że właściciele tego typu lokali dbają o to, aby serwowane tam jedzenie było świeże. Bez wątpienia zainteresuje Państwa jakie włoskie dania zrobiły wrażenie na Prezesie Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Szefów Kuchni i Cukierni. Prowadzący docenił włoskie przekąski, które nie są tak popularne jak np. bruschetta.

Jeśli chcą Państwo zobaczyć zdjęcia z wyjazdu naszego redakcyjnego kolegi, poniżej zamieszczamy galerię ze zdjęciami. W audycji jak zwykle nie zabraknie ciekawostek około kulinarnych. Serdecznie zapraszamy do słuchania podcastu z rozmowy Jarka Uścińskiego z Pawłem Kubalskim.

Italia okiem Uścińskiego, cz. 1

Cz. 2

Cz. 3

Cz. 4

Cz. 5

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć naszego redakcyjnego kolegi z urlopu w słonecznej Italii.

O prowadzącym

Kim jest Jarek Uściński? Bez wątpienia to jeden z najlepszych polskich kucharzy. Na co dzień szef kuchni i właściciel restauracji MOONSFERA. A także Prezes Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Szefów Kuchni i Cukierni, menadżer Reprezentacji Polski Kucharzy Profesjonalnych, wielbiciel i mistrz BBQ. Również członek drużyny BBQ Kings Polska, z którą zdobył wiele tytułów na czołowych wydarzeniach w świecie. Z Radiem Bezpieczna Podróż związany od kwietnia 2021 roku. Prowadzi audycję “Kulinarna nawigacja”.

Na zdjęciu Jarek Uściński - prowadzący audycję "Kulinarna Nawigacja" w Radiu Bezpieczna Podróż.

Jarek Uściński – o sobie

O sobie mówi: – Rolą kucharza jest uczyć się smaków. Jem wszystko, co potencjalnie jest jadalne, co napotkam na swojej drodze i zapamiętuję. Tak buduję swój słownik smaku, to moja pasja. Prowadzenie restauracji to dla mnie radość bycia w kuchni. Radość tworzenia potraw, które zachwycą gości nieprzewidywalnymi, fascynującymi, nowatorskimi kompilacjami smaków i aromatów. Które stworzą harmonię dzięki spotkaniu wyobraźni szefa kuchni z wiedzą i wrażliwością sommeliera. Kocham przebywać z ludźmi. Choć najchętniej odpoczywam z dala od nich. To zdrowe podejście, żeby się nie przesycić. Cenię sobie prawdziwość i uczciwość kulinarną. Wielce szanuję to, że moja cudowna Załoga gra ze mną takimi samymi kartami. I choć czasem jest nam ciężko nie idziemy na skróty. Zawsze nakarmimy Was tak, jakbyśmy karmili własną rodzinę. 

Więcej odcinków “Kulinarnej nawigacji” z niebanalnymi przepisami na pyszne jedzenie znajdziesz tutaj.

Zapraszamy do restauracji Moonsfera oraz Zdrówko Legionowo!