Miejski Ośrodek Kultury

0
61
Miejski Ośrodek Kultury w Legionowie
Miejski Ośrodek Kultury w Legionowie

W kolejnej audycji “Legionowo – Miasto przyjazne Mieszkańcom” gościliśmy Zenona Durke. Odkąd nasz gość objął stanowisko dyrektora to Miejskiego Ośrodek Kultury w Legionowie rozszerzył swoją ofertę zajęć skierowanych zarówno do dzieci, jak i dorosłych. Ponadto zaczęły się odbywać imprezy kulturalne, które przyciągają ludzi nie tylko z okolic, ale i całej Polski.

Co wyróżnia Miejski Ośrodek Kultury w Legionowie?

Przede wszystkim inicjatywy, które są skupione wokół ośrodka między innymi legionowski chór kameralny. W ośrodku działa również legionowska szkoła bluesa oraz legionowska orkiestra barokowa. Jeśli już mówimy o ciekawych inicjatywach to na szczególną uwagę niewątpliwie zasługuje teatr ewangelizacyjny, który występował dla papieży Jana Pawła II oraz Franciszka podczas ich pielgrzymek do Polski.

Jakie imprezy kulturalne organizuje Miejski Ośrodek Kultury?

Miejski Ośrodek Kultury w Legionowie organizuje również ciekawe wydarzenia kulturalne. Do kalendarium stałych imprez organizowanych przez MOK w Legionowie wpisał się np. Jazz Jamboree Festival. Ośrodek organizuje także Legionowski Festiwal Muzyki Kameralnej i Cerkiewnej oraz gości laureata Festiwalu Muzyki Cerkiewnej.

Jeśli chcą Państwo dowiedzieć się czegoś więcej o ofercie zajęć i wydarzeń kulturalnych w Legionowie zapraszamy do słuchania podcastu.

Wywiad przeprowadził Dominik Morawski.

Cz. 1

Cz. 2

Cz. 3

Cz. 4

Zainteresował cię temat spraw społeczności legionowskiej? Z pewnością więcej materiałów na ten temat znajdziesz tutaj.

Słuchaj Radia Bezpieczna Podróż!

SŁUCHAJ NAS ONLINE!