VI Turniej Rycerski o Mizerykordię Kasztelana Zamku Wojnowice / 3.09

434

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

VI Turniej Rycerski o Mizerykordię Kasztelana Zamku Wojnowice. Proste zaproszenie na imprezę. Data, tytuł i miejsce wudarzenia białymi literami. Tłem są dwaj konni rycerze, walczący na miecze, na tle lasu.
Zaproszenie na VI edycję Turnieju Rycerskiego.

Wojnowicki Zamek na Wodzie, po raz szósty stanie się areną rycerskich zmagań. Organizatorzy wydarzenia, zaplanowali na sobotę 3 września 2022 roku VI Turniej Rycerski o Mizerykordię Kasztelana Zamku Wojnowice. W trakcie zmagań na terenie Zamku na Wodzie, swój kunszt zaprezentuje rycerstwo z Dolnego Śląska oraz Polski.

VI Turniej Rycerski o Mizerykordię Kasztelana Zamku Wojnowice – miejsce akcji

Zamek w Wojnowicach, zwany również Zamkiem na Wodzie, to gotycko-renesansowa budowla obronna. W pierwotnym zamyśle był rycerską siedzibą. Powstał na planie otwartego prostokąta o wymiarach 22×24 metry. Początkowo charakteryzował się układem podkowiastym, przy czym od pierwszej połowy XVI wieku, stał się budowlą czteroskrzydłową z wewnętrznym dziedzińcem. Bryła zamku jest otoczona fosą, od strony północnej do wnętrza prowadzi ceglany most (w miejsce zwodzonego mostu drewnianego). Dominującym materiałem w konstrukcji zamku jest cegła, natomiast wykończenia okien wykonano z piaskowca, na wewnętrznym dziedzińcu znajduje się studnia. Zamek w Wojnowicach to budowla o wyjątkowych walorach architektonicznych i jest jednym z niewielu tego typu w Polsce.

VI Turniej Rycerski o Mizerykordię Kasztelana Zamku Wojnowice. Kolorowe zdjęcie Zamku w Wojnowicach. Ujęcie na narożnik zamku na poziomie lustra wody w fosie. W tle liczne drzewa, z fosy wyrastają liczne babki i sitowie.
Zamek Wojnowice / Zamek na Wodzie. fot. Sławomir Milejski

VI Turniej Rycerski o Mizerykordię Kasztelana Zamku Wojnowice – turniej

Jak nakazuje tradycja, turniejowe zmagania rozpoczną się o 12:30 ceremonią przekazania klucza do wrót zamku i uroczystym pochodem na plac turniejowy. Na godzinę 13:00, zaplanowano turniej konny wraz z kruszeniem kopii, po czym przybyli gości staną się świadkami walk bojowych oraz turnieju łuczniczego. Jak zwykle, gwoździem programu będzie bitwa o Zamek Wojnowice, zaplanowano ją na 18:30.Na przybyłych miłośników średniowiecza czeka moc atrakcji. Spotkają tutaj kata Okrutnego Grzegorza, zetkną się z średniowieczną artylerią, a na chętnych czeka wehikuł czasu. Dla głodnych i spragnionych, karczma otworzy swe podwoje. Miłośnicy rzemiosła, z pewnością odwiedzą wioskę rycerską, stojącą wzdłuż turniejowego placu.

Program VI Turnieju Rycerskiego o Mizerykordię Laurynasa Kasztelana Zamku Wojnowice:

12.30 – uroczysta procesja, odebranie klucza do wrót zamku Wojnowice od Kasztelana Laurynasa, Bogurodzica na żywo, przedstawienie Rycerstwa i Dam na placu turniejowym, salwa z bombardy

13.00 – turniej konny wraz z kruszeniem kopii (Grupa Konna Dextarius)

14.45 – turniej pieszy bojowy na miecze jednoręczne

16.15 – turniej łuczniczy

17.00 – bieg rycerski Dam i Giermków

18.00 – pokaz tańców średniowiecznych

18.30 – bitwa o Zamek Wojnowice

19.00 – uroczyste zakończenie turnieju

Głównymi organizatorami turnieju są: Zamek Wojnowice, Samorządowy Ośrodek Kultury w Miękini, Gmina Miękinia i Kolegium Europy Wschodniej.

Tak trafisz do Zamku Wojnowice:

Inne ciekawe wydarzenia znajdziesz w kalendarium: Imprezy plenerowe piknik koncert w sezonie 2022

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia