Bezpieczny Zakup – Hyundai Tucson Hybrid

0
88
hyundai Tucson hybrid od przodu

Teraz już chyba wszyscy produkują hybrydy od plug-in po takie trochę oszukane czyli soft hybrid. Bezpieczny Zakup – Hyundai Tucson Hybrid to analiza sensu kupna pełnej hybrydy w SUVie i to koreańskim. Jakie czyhają zagrożenia a jakie są plusy dowiecie się z naszych podcastów.

Bezpieczny Zakup – Hyundai Tucson Hybrid

Oferta rynkowa hybryd obejmuje prawie wszystkie rodzaje aut od małych miejskich po duże SUVy. Prekursorami rozwiązania byli Japończycy z Toyoty, PRIUS to legenda rozwiązań hybrydowych, ojciec gatunku. Przez pierwsze 10 lat byli samotni, potem nieśmiałe próby np. Hondy Insight z malutkim 10 kW silnikiem elektrycznym. I tak na prawdę dopiero po 2015 roku zaczęła się ekspansja hybrydowa. Urzędasy unijne oczywiście pod wodzą propagandy berlińskiej chcą na siłę zrobić raj aut elektrycznych od 2035 roku. Czemu tak?

Niestety rozsądek z rozumem w polityce się rozmija, propaganda z biznesem i narzucaniem rozwiązań ma się świetnie. Już stalinowcy zawracali rzeki i temu podobne, życie weryfikuje idiotów jak gaz w Niemczech. Tu będzie podobnie. Rozwój hybryd oraz paliw do silników w naturalny sposób wyreguluje rynek i naturalna dbałość o ekologię. Trzeba tylko dać ludziom działać w ramach wolnej woli a nie narzucać wolę DZIAŁACZY. Korea czy Japonia są wolne od idiotyzmów polityków mieszających się do nauki, ekonomii i gospodarki.

hyundai Tucson hybrid z boku

Bezpieczny Zakup – Hyundai Tucson Hybrid czyli rozwój

Hybrydy z Korei Południowej są bardzo wysokiej jakości rozwiązaniami i solidnym oprogramowaniem zarządzającym systemem. Nie sztuka jest dołożyć silnik elektryczny do zestawu ze spalinowym, sztuka leży w zarządzaniu działaniem hybrydy by uzyskać najlepszy efekt w zmiennych warunkach. W Tucsonie wyszło to na prawdę świetnie bo auto może poruszać się nawet parę kilometrów w trybie elektrycznym. W górach tak dobiera przełożenia automatu by silnik elektryczny umożliwił spalinowemu pracę w optymalnych warunkach.

hyundai Tucson hybrid zegary

Góry weryfikują jakość hybrydy bardzo szybko, tu mamy dodatkowo na zjazdach hamowanie generatorem więc nawet przy 5 osobach nie ma faddingu. Na pokładzie były też bagaże, włączona klimatyzacja a na zewnątrz +33st C. Nie było to problemem. Siła hamowania zawsze taka sama.

cz.1 Bezpieczny Zakup – Hyundai Tucson Hybrid

cz.2 Bezpieczny Zakup – Hyundai Tucson

cz.3 Bezpieczny Zakup – Hyundai Tucson

cz.4 Bezpieczny Zakup – Hyundai Tucson

przeczytaj o innej hybrydzie w nadwoziu SUVie mini czyli Renault Captur Hybrid