Granice. Są czy nie? – Odcinek 20

269

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Granice. Są czy nie?
Granice. Są czy nie?

Być człowiekiem znaczy być w drodze

Alfrieda Längle

O czym będzie mowa w audycji?

Od 1995 istnieje strefa Schengen, dzięki której zniesione zostały kontrole paszportowe na wewnętrznych granicach tej strefy, do której dziś należy 26 krajów: 22 z Unii Europejskiej i 4 spoza niej. Nie wszystkie państwa członkowskie Unii należą do tego obszaru ruchu bez kontroli granicznej: Bułgaria, Chorwacja, Cypr, Rumunia wciąż czekają i pewnie jeszcze poczekają, co budzi niezadowolenie obywateli tych państw i jest stałym przedmiotem zabiegów rządów. Wszyscy chcą być wolni od kontroli na granicach? Jednak to znaczy, że nie ma granic? Czy to dobrze, żeby ich nie było? Czy miał rację Leonard Cohen, gdy w tekście piosenki Partyzant napisał „the frontiers are my prison”, co Maciej Zębaty przetłumaczył: „granice są więzieniem”? A może jednak granice są po coś? Czy przed czymś nas bronią i czegoś nas uczą o świcie, który nie jest tak prosty, jak czasem chcemy wierzyć?

O tym będzie najbliższa audycja „Bezpieczna Droga przez Życie”.

Granice. Są czy nie? Cz. 1

Cz. 2

Cz. 3

O audycji

Audycja „Bezpieczna Droga przez Życie” to przede wszystkim rozmowy w drodze i o drodze, które dotyczą życiowych, istotnych spraw. Audycję poprowadzi ww. Waldemar Linke, pasjonista, wykładowca Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego.

Piszcie na adres waldemarlinke@radiobp.org. Wysyłając mail można podzielić się własnymi przemyśleniami, zadać pytanie, zaproponować temat do następnej rozmowy.

Zainteresowała cię tematyka poruszana w audycji? Posłuchaj także innych odcinków z tego cyklu. A znajdziesz je tutaj.

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia