Piknik integracyjny Mazowsze dla Niepełnosprawnych

0
93
niepełnosprawni przed restauracją zdrówko

To szczególna dla nas data, w tym dniu chcieliśmy podziękować wszystkim dzięki którym Fundacja Emanio Arcus mogła powołać do życia Zakład Aktywności Zawodowej.  Praca to była bardzo trudna , nie jedna łza wylana i niejeden problem  pokonany. Dziś możemy jednak powiedzieć, że warto było. Nasi Pracownicy i Podopieczni jednocześnie mają miejsce w którym mogą się realizować i uczyć się funkcjonowania w społeczeństwie. Daje to naprawdę dużo radości i satysfakcji. Dla istnienia naszego  Zakładu najważniejszy jest Samorząd Województwa Mazowieckiego czyli Urząd Marszałkowski oraz Marszałek w osobie Pana Adama Struzika.

radna wojewódzka ze sztandarem

Piknik integracyjny Mazowsze dla Niepełnosprawnych w Emanio Arcus

Aby zaznaczyć nasze miejsce na mapie Legionowa w sposób bardzo uroczysty zawiesiliśmy 6flag. Pierwsza flaga Urzędu Marszałkowskiego, druga flaga z logiem Urzędu Marszałkowskiego z rejonu Mazowsza (Mazowsze serce Polski), trzecia flaga z logiem Fundacji, czwarta flaga z logiem Zdrówka, piąta flaga z logiem Radia Bezpieczna Podróż i szósta ostatnia flaga Polski. Wszystkie te flagi są naszym wyróżnikiem informującym o wszystkich  działaniach Fundacji Emanio Arcus. Podczas uroczystości mówcami byli nasi Podopieczni, którzy w sposób wręcz zaskakujący pozytywnie opowiadali o pracy, dziękując jednocześnie za możliwości jakie ta praca im daje.

Piknik integracyjny Mazowsze dla Niepełnosprawnych czyli ZAZ Zdrówko Legionowo

To był moment w którym mogliśmy zaobserwować jak ta praca  zmieniła ich wartości, priorytety i ogólne spojrzenie na świat. Był to naprawdę wzruszający moment. W tak zaawansowanej sytuacji jakim jest rehabilitacja społeczna naszych Podopiecznych nie pozostaje więc nam nic innego jak tylko serdecznie podziękować za zaufanie i danie nam szansy na realizację tak przepięknego Projektu jakim jest Zakład Aktywności Zawodowej.