Bezpieczny zakup Suzuki Swift Hybrid

365

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Bezpieczny zakup Suzuki Swift Hybrid zegary

Jeśli rozważania czy wybrać hybrydę czy nie są za nami to teraz pomyślmy o skrzyni biegów. Suzuki w hybrydzie daje do wyboru skrzynię manualną 5 biegową oraz automat bezstopniowy CVT który najlepiej się sprawdza w silnikach atmosferycznych. Bezpieczny zakup Suzuki Swift Hybrid czyli jaka skrzynia do hybrydy?

Bezpieczny zakup Swift Hybrid z CVT?

Skrzynie bezstopniowe od lat są stosowane w Priusie czyli w praojcu wszystkich hybryd. Taka skrzynia jest prosta, w miarę tania, cicha i zapewnia silnikowi pracę w optymalnych warunkach. Płynnie zmieniając przełożenie pozostawia moment obrotowy na najkorzystniejszym poziomie. Zależy jak nam pasuje, dla najlepszej dynamiki albo ekonomii. Wtedy silnik elektryczny pracuje tylko w tych momentach kiedy spalinowy ma najtrudniejsze warunki spalania.

Te zawsze pojawiają się kiedy obroty są niskie a my potrzebujemy dynamiki. Dużo paliwa i mało powietrza skutkuje brakiem ekonomii i brudnymi spalinami. Tu wkracza silnik elektryczny i odejmuje tyle paliwa ile sam generuje mocy. To pozwala utrzymać dynamikę, ekonomię i czystość spalin. W Swifcie wszystko jest podporządkowane ekonomii więc nie spodziewajcie się super dynamiki. Mały silnik benzynowy 1200 cm3 generuje jedynie 107 Nm momentu obrotowego więc elektryk go ratuje.

Bezpieczny zakup Suzuki Swift Hybrid w kolorze pomarańczowym

Bezpieczny zakup Suzuki Swift Hybrid z 5m

5 biegowy manual jest tanim i dobrym rozwiązaniem. Bardziej tanim jak dobrym. Patrząc na dynamikę obu wersji to ta z CVT jest szybsza. Lepiej się rozpędza i mniej pali. Jeśli jednak chcemy poczuć że to my jesteśmy władcą pierścieni to wybierzmy przewrotnie manual. Bezstopniowe skrzynie są lepsze zwłaszcza w silnikach bez doładowania. Pracują trochę dziwnie jeśli chodzi o odbiór akustyczny silnika ale są efektywniejsze.

Bezpieczny zakup Suzuki Swift Hybrid czerwony metalic

Oczywiście są przyzwyczajenia, długi czas motoryzacja w Polsce była pozbawiona możliwości upowszechnienia skrzyń automatycznych ze względu na cenę. Narosły mity głównie tzw. taksówkarskie które funkcjonują w przestrzeni publicznej. To od nas zależy czy kierujemy się sloganami, podpowiedziami, emocjami czy naszym dobrem. Życzę Wam właściwego wyboru dającego satysfakcję z jego dokonania, najważniejsze jest Wasze samopoczucie więc czasem świadomie trzeba zaspokoić ekstrawagancję nawet malutką by mieć uśmiech na twarzy przy zmianie biegów. Nawet przy wysokich, nieekonomicznych obrotach. BAWMY SIĘ!!! przeczytaj o zaworze EGR który jest często przyczyną zwiększonego spalania.

cz.1 Bezpieczny zakup Suzuki Hybrid

cz.2 Bezpieczny zakup Swift Hybrid

cz.3 Bezpieczny zakup Suzuki Swift Hybrid

cz.4 Bezpieczny zakup Suzuki Swift Hybrid

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia