Moje czy nie moje? – Odcinek 21

263

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Moje czy nie moje?
Moje czy nie moje?

Być człowiekiem znaczy być w drodze

Alfrieda Längle

O czym będzie mowa w audycji?

Czy nie zastanowiło Was nigdy, że do pewnych marek samochodów części zamienne kosztują zupełnie inaczej w sklepie i w niektórych warsztatach? Jasne, że prawie nowe części do Mazdy czy Toyoty mogą pochodzić z aut, które wyjeżdżając z salonu rozbiły się tak, że stwierdzono szkodę całkowitą. Ale porównując statystyczne prawdopodobieństwo tego typu zdarzeń i ilość takich części na rynku widzimy, że bilans tego zestawienia się nie spina. Więc trzeba sobie postawić pytanie, czy źródło pochodzenia takich części jest godziwe? Jak reagujemy na świadomość, że nasza korzyść materialna stoi w opozycji do ładu moralnego i prawnego? Czy ponad kryterium zysku w naszym własnym świecie istnieją jakiekolwiek inne zasady?

O tym będzie najbliższa audycja „Bezpieczna Droga przez Życie”.

Moje czy nie moje? Cz. 1

Moje czy nie moje? Cz. 2

Moje czy nie moje? Cz. 3

O audycji

Audycja „Bezpieczna Droga przez Życie” to przede wszystkim rozmowy w drodze i o drodze, które dotyczą życiowych, istotnych spraw. Audycję poprowadzi ww. Waldemar Linke, pasjonista, wykładowca Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego.

Piszcie na adres waldemarlinke@radiobp.org. Wysyłając mail można podzielić się własnymi przemyśleniami, zadać pytanie, zaproponować temat do następnej rozmowy.

Zainteresowała cię tematyka poruszana w audycji? Posłuchaj także innych odcinków z tego cyklu. A znajdziesz je tutaj.

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia