MOTOSERCE 2022 Ogólnopolska Akcja Krwiodawstwa – w każdy weekend w różnych miastach – 10.09 – Solec Kujawski, Rypin, Białogard, Zgierz, Oława – 11.09 – Mińsk Mazowiecki

0
116
MOTOSERCE 2022 Ogólnopolska Akcja Krwiodawstwa
MOTOSERCE 2022 Ogólnopolska Akcja Krwiodawstwa

Czym jest MOTOSERCE 2022 Ogólnopolska Akcja Krwiodawstwa 2022? Jest to organizowana co roku już po raz XIV przez kluby zrzeszone w Kongresie Polskich Klubów Motocyklowych ogólnopolska impreza polegająca na zbieraniu honorowo krwi.

Jak możemy przeczytać na stronie www MOTOSERCE nie jest organizacją, ani stowarzyszeniem. Jest Ideą wynikającą z potrzeby serca i z chęci działania. Organizatorami są wyłącznie kluby zrzeszone przy KPKM, ewentualnie osoby, czy też kluby, które uzyskały zgodę Kongresu. Znak MOTOSERCA jest zastrzeżony na potrzeby Kongresu Polskich Klubów Motocyklowych. Mam jednak nadzieję że w tym wypadku użycie go do poinformowania o tak szczytnej idei nie narażą mnie na żadne konsekwencje.

Krew darem życia – XIV edycja

W ciągu poprzednich lat udało się zebrać 35 082 litrów krwi. Organizatorzy zebraną krew chcą przede wszystkim przeznaczyć dla najmłodszych. Zbiórka winna być zorganizowana w stacji krwiodawstwa przy szpitalu dziecięcym lub szpitalu, w którym jest taki oddział. Jeżeli w mieście nie ma odpowiedniego szpitala, to akcję organizować należy w największej stacji krwiodawstwa. Jest jednak zastrzeżenie, że krew przeznaczona jest dla dzieci. “PAMIĘTAJCIE! Krew jest tak cennym darem, że każda stacja krwiodawstwa przyjmie Was z otwartymi rękami. Dla nich największym problemem jest nieustający brak krwiodawców i niedobór krwi. Zamówcie specjalny autobus, który może przyjechać do miejscowości w której nie ma stacji krwiodawstwa – w tej sprawie należy się skontaktować z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa.”

 W trakcie oddawania krwi:
  – Miniparada motocyklowa przed szpitalem
  – Wystawa motocykli – np. zorganizowana z dealerem motocykli (Dni otwarte)
  – Koncerty i występy estradowe dla dzieci ze szpitala
  – Pogadanka na temat zasad ruchu drogowego i bezpieczeństwa na drodze (we współpracy z władzami miasta i policją)
  – Rozdawania prezentów dla dzieci (uzyskanych od sponsorów)
  – Konkursy dla najmłodszych

Podsumowując słuchajcie ogłoszeń w lokalnych rozgłośniach radiowych oraz prasie, szukajcie plakatów w miejscach, które odwiedzają motocykliści. Każdy może oddać krew w dobrym celu dla dzieci.

MOTOSERCE 2022 Ogólnopolska Akcja Krwiodawstwa - w każdy weekend
MOTOSERCE 2022 Ogólnopolska Akcja Krwiodawstwa – w każdy weekend

MOTOSERCE 2022 Ogólnopolska Akcja Krwiodawstwa – gdzie i kiedy

10.09 – Solec Kujawski, Rypin, Białogard, Zgierz, Oława, Puławy
11.09 – Mińsk Mazowiecki
– 17.09 – Zabrze
– 18.09 – Aleksandrów Kujawski
– 24.09 – Siedlce, Bełchatów

– 04.12 – Grójec

Aktualne terminy i szczegóły facebook.com/MOTOSERCE

Tam m.in MOTOSERCE 2022 już dojechało: Łomża – parada motocykli; Aurochs Motoserce 2022 Chojnice Rytel Czersk

Na koniec jeżeli jesteś fanem motoryzacji i nie tylko, a zastanawiasz się co zrobić z wolnym czasem? Wybierz się na jedną z bez wątpienia godnych uwagi imprez umieszczonych w naszym kalendarzu Zlot Spotkanie Motoryzacja Piknik sezon 2022