Kulinarna nawigacja – Kuchnia azjatycka

274

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Kuchnia azjatycka
Kuchnia azjatycka

Jarosław Uściński zaprasza na Kulinarną Nawigację. Tematem przewodnim najnowszej audycji jest kuchnia azjatycka okiem Jarosława Uścińskiego.

O czym będzie mowa w audycji?

Z uwagi że kuchnia azjatycka to dość szerokie pojęcie mogą Państwo potraktować dzisiejszą audycję jako wstęp do tego zagadnienia. Zważywszy na to, że w ramach kuchni azjatyckiej trzeba chociażby wymienić między innymi kuchnię chińską, indyjską, wietnamską, japońską, tajską oraz koreańską. W kolejnych odcinkach omówimy sobie każdą z osobna.

Na tę chwilę warto podkreślić, że ryż jest jednym z produktów charakterystycznych dla kuchni azjatyckiej. Mówi się, że odpowiada wyżywienia 1/3 ludności na świecie. Na świecie hoduje się 25 odmian. Wśród nich można wymienić ryż basmati, ryż jaśminowy, ryż kleisty, ryż do sushi, ryż brązowy, czerwony oraz czarny.


Ponadto w Azji je się dużo warzyw oraz ziół takich jak mięta, kolendra, bazylia tajska oraz wiele innych. Bezsprzecznie kuchnia azjatycka nie obyłaby się bez soi, z której wytwarza się między innymi tofu, pastę miso oraz sos sojowy. Oczywiście nie można zapominać o przyprawach takich jak imbir, galangal, kurkuma, trawa cytrynowa, liście limonki kaffir, a także pieprz syczuański.

Kulinarna Nawigacja – Konkurs dla słuchaczy

Przypominamy, że wkrótce zostanie ogłoszony konkurs związany z kulinarną nawigacją. W związku z tym warto być na bieżąco z kolejnymi odcinkami audycji, ponieważ do wygrania będą między innymi warsztaty kulinarne z naszym redakcyjnym kucharzem w prowadzonym przez niego lokalu. Zapraszamy do słuchania!


cz. 1 Kulinarna nawigacja – Kuchnia azjatycka

Cz. 2 Kulinarna nawigacja – Kuchnia azjatycka

Cz. 3 Kulinarna nawigacja – Kuchnia azjatycka

Cz. 4 Kulinarna nawigacja – Kuchnia azjatycka

Cz. 5 Kulinarna nawigacja – Kuchnia azjatycka

O prowadzącym

Kim jest Jarek Uściński? Bez wątpienia to jeden z najlepszych polskich kucharzy. Na co dzień szef kuchni i właściciel restauracji MOONSFERA. A także Prezes Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Szefów Kuchni i Cukierni, menadżer Reprezentacji Polski Kucharzy Profesjonalnych, wielbiciel i mistrz BBQ. Również członek drużyny BBQ Kings Polska, z którą zdobył wiele tytułów na czołowych wydarzeniach w świecie. Z Radiem Bezpieczna Podróż związany od kwietnia 2021 roku. Prowadzi audycję “Kulinarna nawigacja”.

Na zdjęciu Jarek Uściński - prowadzący audycję "Kulinarna Nawigacja" w Radiu Bezpieczna Podróż.

Jarek Uściński – o sobie

O sobie mówi: – Rolą kucharza jest uczyć się smaków. Jem wszystko, co potencjalnie jest jadalne, co napotkam na swojej drodze i zapamiętuję. Tak buduję swój słownik smaku, to moja pasja. Prowadzenie restauracji to dla mnie radość bycia w kuchni. Radość tworzenia potraw, które zachwycą gości nieprzewidywalnymi, fascynującymi, nowatorskimi kompilacjami smaków i aromatów. Które stworzą harmonię dzięki spotkaniu wyobraźni szefa kuchni z wiedzą i wrażliwością sommeliera. Kocham przebywać z ludźmi. Choć najchętniej odpoczywam z dala od nich. To zdrowe podejście, żeby się nie przesycić. Cenię sobie prawdziwość i uczciwość kulinarną. Wielce szanuję to, że moja cudowna Załoga gra ze mną takimi samymi kartami. I choć czasem jest nam ciężko nie idziemy na skróty. Zawsze nakarmimy Was tak, jakbyśmy karmili własną rodzinę. 

Więcej odcinków “Kulinarnej nawigacji” z niebanalnymi przepisami na pyszne jedzenie znajdziesz tutaj.

Zapraszamy do restauracji Moonsfera oraz Zdrówko Legionowo!

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia