II Dolnośląski Rajd Zabytków Techniki 17-18.09.2022 Jaworzyna Śląska – Wałbrzych

637

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

II Dolnośląski Rajd Zabytków Techniki 17-18.09.2022
II Dolnośląski Rajd Zabytków Techniki 17-18.09.2022

Zapraszamy na II Dolnośląski Rajd Zabytków Techniki który odbędzie się w dniach 17-18.09.2022. Rajd rozpocznie się o godzinie 9:00 na parkingu w Muzeum Kolejnictwa na Śląsku w Jaworzynie Śląskiej, a uroczyste zakończenie nastąpi 18.09.2022 o godzinie 16:00 na parkingu Centrum Nauki i Sztuki Stara Kopalnia w Wałbrzychu. Historyczne pojazdy i trasa wiodąca przez Dolnośląski Szlak Zabytków Techniki oraz mnóstwo przygód, emocji to gwarancja dobrej zabawy. Jak już wspomniałem wydarzenie odbędzie się w dniach 17-18 września, warto zarezerwować sobie miejsce i termin już dziś gdyż zapisy potrwają do 10 września.

W rajdzie może wziąć udział 120 pojazdów. Liczba miejsc jest zatem ograniczona. Zapisy odbywają się przez stronę https://mapazabytkow.pl/rajd-zabytkow/ gdzie dostępny jest formularz zgłoszeniowy i regulamin.

Dolnośląski Rajd Zabytków Techniki to pierwsze w regionie i jedno z niewielu na motoryzacyjnej mapie Polski wydarzenie w całości skoncentrowane i poświęcone dawnej technice motoryzacyjnej i przemysłowej.

II Dolnośląski Rajd Zabytków Techniki 17-18.09.2022 plakat
II Dolnośląski Rajd Zabytków Techniki 17-18.09.2022 plakat

II Dolnośląski Rajd Zabytków Techniki 17-18.09.2022 – kategorie

Rajd skierowany jest do posiadaczy pojazdów mechanicznych wyprodukowanych lub zaprojektowanych przed 1995 r.

Uczestnicy mogą wziąć udział w rajdzie w 4 kategoriach pojazdów:

-Motocykli i motorowerów o pojemności do 50 cm3

-Motocykli i motorowerów o pojemności powyżej 50 cm3

-Samochodów osobowych i dostawczych do DMC 3.5 t

-Pojazdów ciężarowych, specjalistycznych i rolniczych

II Dolnośląski Rajd Zabytków Techniki 17-18.09.2022 – Dolnośląski Szlak Zabytków Techniki

Dolnoslaski-Szlak-Zabytkow-Techniki-Punkt-orientacyjny-i-miejsce-historyczne.jpg
Dolnoslaski-Szlak-Zabytkow-Techniki-Punkt-orientacyjny-i-miejsce-historyczne.jpg

Uczestnicy rajdu nie tylko poruszać się będą historycznymi pojazdami, ale cała trasa przebiegać będzie przez Dolnośląski Szlak Zabytków Techniki. Odwiedzą najcenniejsze materialne zabytki dokumentujące historię i rozwój techniki na Dolnym Śląsku. Wyprawa na industrialny szlak Dolnego Śląska w ciągu dwóch dni odwiedzi łącznie ponad 20 unikatowych zabytków techniki. Miejsca te dokumentują najważniejsze dziedziny życia gospodarczego regionu na przestrzeni minionych 200 lat.

Strona organizatora na fb Dolnośląski Szlak Zabytków Techniki

 W imieniu organizatorów serdecznie zapraszamy na Dolnośląski Szlak Zabytków Techniki!

Muzeum Ceramiki w Bolesławcu, Kopalnia Złota w Złotym Stoku, Dawna Kopalnia – Nowa Ruda, Hydropolis. Krośnicka Kolej Wąskotorowa, Muzeum Porcelany w Wałbrzychu, Muzeum Techniki Rolniczej, Młyn Hilberta w Dzierżoniowie. Zajezdnia Popowice, Muzeum Motoryzacji Topacz, Muzeum Galowice, Młyn Siedlimowice, Czarci Młyn Świeradów-Zdrój. Kopalnia Uranu Kletno, Szyb Witold – Miejska Biblioteka Publiczna – Centrum Kultury Filia nr 4, Huta Szkła Kryształowego JULIA

Na wypadek gdyby zaistniał problem jak trafić Muzeum Kolejnictwa na Śląsku w Jaworzynie Śląskiej

DOLNOŚLĄSKI RAJD ZABYTKÓW TECHNIKI [ 4K ] – 6 września 2020 na terenie Młyna Hilberta w Dzierżoniowie fani motoryzacji mogli podziwiać kilkadziesiąt zabytkowych pojazdów. Wzięły one udział w Dolnośląskim Rajdzie Zabytków Techniki. Było to pierwsze w regionie tego typu wydarzenie poświęcone dawnej technice motoryzacyjnej i przemysłowej. Uczestnicy rajdu przez dwa dni nie tylko przemieszczali się w historycznych pojazdach, ale cała trasa przebiegała przez Dolnośląski Szlak Zabytków Techniki.

I na koniec jeżeli jesteś fanem motoryzacji i nie tylko, a zastanawiasz się co zrobić z wolnym czasem? Wybierz się na jedną z bez wątpienia godnych uwagi imprez umieszczonych w naszym kalendarzu Zlot Spotkanie Motoryzacja Piknik sezon 2022. Z pewnością mogą Cię też zainteresować inne tematy umieszczone na naszej stronie.

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia