Czy samochody nas potrzebują? – Odcinek 22

0
55
Czy samochody nas potrzebują?
Czy samochody nas potrzebują?

Być człowiekiem znaczy być w drodze

Alfrieda Längle

O czym będzie mowa w audycji?

Jeszcze tak. Ale jak długo? Entuzjaści uważają, że już niedługo, a nawet wieszczą, że czas, gdy będziemy im niepotrzebni, już nadeszły. Sceptycy mówią, że długo jeszcze będzie to marzenie futurologów i stary chwyt stosowany przez autorów science fiction. I niech się spierają. Nie będą się przynajmniej nudzić. Powstaje jednak przy okazji tego sporu pytanie zasadnicze: gdzie jest miejsce człowieka w procesie rozwoju technologii? Czy ten rozwój oznacza postęp w sensie humanistycznym? Czy rozwój technologii to to samo co rozwój człowieka? Czy technologia wypycha człowieka poza margines istnienia? Czy technologia i człowiek rozwijają się niezależnie? Niby są to pytania abstrakcyjne i odległe. Ale przecież tę technologię trzymamy ciągle w ręce, a może to ona trzyma nas w garści?

O tym będzie najbliższa audycja „Bezpieczna Droga przez Życie”.

Czy samochody nas potrzebują? Cz. 1

Czy samochody nas potrzebują? Cz. 2

Czy samochody nas potrzebują? Cz. 3

O audycji

Audycja „Bezpieczna Droga przez Życie” to przede wszystkim rozmowy w drodze i o drodze, które dotyczą życiowych, istotnych spraw. Audycję poprowadzi ww. Waldemar Linke, pasjonista, wykładowca Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego.

Piszcie na adres waldemarlinke@radiobp.org. Wysyłając mail można podzielić się własnymi przemyśleniami, zadać pytanie, zaproponować temat do następnej rozmowy.

Na zdjęciu Waldemar Linke. Prowadzący nową audycję w Radiu Bezpieczna Podróż
Pasjonista Waldemar Linke

Zainteresowała cię tematyka poruszana w audycji? Posłuchaj także innych odcinków z tego cyklu. A znajdziesz je tutaj.