Pierwszy Żoliborski Dom Kultury

318

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Żoliborski dom kultury
Żoliborski dom kultury

W inauguracyjnej audycji z cyklu „Żoliborz – moje miesce” redaktor Dominik Morawski przeprowadził wywiad z Pawłem Michalcem, Burmistrzem Żoliborza oraz Iwoną Mirosław-Dolecką, Dyrektor Żoliborskiego Domu Kultury. Rozmowa skupiła się wokół nowej kulturalnej oazy na Żoliborzu, którą jest Żoliborski dom kultury. Ponadto nasi goście opowiedzieli o najbliższych imprezach kulturalnych oraz planowanych inicjatywach ŻDK.

O czym jest mowa w audycji?

Żoliborz jeszcze do niedawna był ostatnią dzielnicą w Warszawie bez własnego domu kultury. W związku z tym władze dzielnicy obrały sobie za cel utworzenie Pierwszego Żoliborskiego Domu Kultury. Jest to pierwsza samorządowa instytucja kulturalna w tej części Warszawy. Przedstawicielom dzielnicy zależało, aby ŻDK miał oddziały w różnych miejscach dzielnicy. Największe imprezy kulturalne będą odbywały się na terenie Fortu Sokolnickiego Cytadeli Warszawskiej. Oprócz wspomnianego fortu Żoliborski Dom Kultury posiada jeszcze trzy inne placówki przy ulicy Rydygiera, Marii Kazimiery oraz Śmiałej.

Żoliborz – moje miejsce, cz. 1

Żoliborz – moje miejsce, cz. 2

Żoliborz – moje miejsce, cz. 3

Jeśli chcą Państwo odsłuchać archiwalne podcasty z cyklu “Żoliborz – moje miejsce” to wystarczy kliknąć znajdziesz TUTAJ.

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia