Pierwszy Żoliborski Dom Kultury

0
111
Żoliborski dom kultury
Żoliborski dom kultury

W inauguracyjnej audycji z cyklu “Żoliborz – moje miesce” redaktor Dominik Morawski przeprowadził wywiad z Pawłem Michalcem, Burmistrzem Żoliborza oraz Iwoną Mirosław-Dolecką, Dyrektor Żoliborskiego Domu Kultury. Rozmowa skupiła się wokół nowej kulturalnej oazy na Żoliborzu, którą jest Żoliborski dom kultury. Ponadto nasi goście opowiedzieli o najbliższych imprezach kulturalnych oraz planowanych inicjatywach ŻDK.

O czym jest mowa w audycji?

Żoliborz jeszcze do niedawna był ostatnią dzielnicą w Warszawie bez własnego domu kultury. W związku z tym władze dzielnicy obrały sobie za cel utworzenie Pierwszego Żoliborskiego Domu Kultury. Jest to pierwsza samorządowa instytucja kulturalna w tej części Warszawy. Przedstawicielom dzielnicy zależało, aby ŻDK miał oddziały w różnych miejscach dzielnicy. Największe imprezy kulturalne będą odbywały się na terenie Fortu Sokolnickiego Cytadeli Warszawskiej. Oprócz wspomnianego fortu Żoliborski Dom Kultury posiada jeszcze trzy inne placówki przy ulicy Rydygiera, Marii Kazimiery oraz Śmiałej.

Żoliborz – moje miejsce, cz. 1

Żoliborz – moje miejsce, cz. 2

Żoliborz – moje miejsce, cz. 3

Jeśli chcą Państwo odsłuchać archiwalne podcasty z cyklu “Żoliborz – moje miejsce” to wystarczy kliknąć znajdziesz TUTAJ.