Britney Spears – historia kurateli ojca

517

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Britney Spears – historia kurateli ojca
Dla wielu fanów artystka już jest jedną z ikon muzyki pop..

Britney Spears to z pewnością jedna z ikon muzyki pop na świecie. W ostatnich latach dużo głośniej jest jednak o jej życiu prywatnym, niż zawodowym. Historia kurateli ojca gwiazdy spowodowała, że nawet jej fani zaczęli domagać się sprawiedliwości wobec swojej idolki. Dziś piosenkarka jest już wolna i zdecydowała się opowiedzieć o swoich przeżyciach. 

Britney Spears – historia kurateli ojca – jak do tego doszło? 

12 listopada 2021 roku sąd zwolnił Britney Spears z kurateli ojca, która trwała przez 13 lat. Artystka w mediach społecznościowych zamieściła poruszający wpis, w którym nie kryjąc wzruszenia, podziękowała swoim fanom za wsparcie. Tymczasem dramat gwiazdy zaczął się w 2008 roku, gdy rozwiodła się ze swoim mężem, Kevinem Federlinem. Wówczas doznała silnego załamania nerwowego, przez które trafiła do szpitala psychiatrycznego. Zaniepokojony stanem zdrowia córki ojciec, Jamie Spears złożył wniosek o tymczasową kuratelę. Był to jednak początek stopniowej utraty wolności. Mimo dużej aktywności artystycznej, Britney Spears nie mogła samodzielnie podejmować decyzji, zarówno w życiu zawodowym, jak i prywatnym. Publikacje, które zaczęła zamieszczać w mediach społecznościowych zaczęły sugerować jej fanom, że ich idolka może być ubezwłasnowolniona. Utworzyli więc hasztag #FreeBritney, który z czasem stał się ruchem, w który wkrótce zaangażowały się także inne gwiazdy. 

Britney Spears – historia kurateli ojca

Britney Spears – historia kurateli ojca – traumatyczne wspomnienia 

W momencie odzyskania wolności, gwiazda postanowiła otwarcie mówić o dramacie życia pod nieustannym nadzorem. Jakiś czas temu na platformie Netflix ukazał się dokument pt. „Britney vs. Spears”. Z filmu możemy dowiedzieć się, że przez 13 lat kobieta żyła jak niewolnica. Bez zgody ojca nie tylko nie mogła podejmować decyzji zawodowych, ale i wyjść za mąż, zajść w ciąże, obierać telefonu, czy prowadzić samochodu. Co więcej, zmuszana była nawet do przyjmowania środków antykoncepcyjnych, a w jej sypialni zainstalowane były kamery. Mimo upływu czasu artystka nie może wybaczyć ojcu wyrządzonej krzywdy, a do matki ma żal, że na to wszystko przyzwalała. Choć kuratela trwała latami, to gwiazda zdecydowała się zawalczyć o siebie dopiero w 2021 roku. We wrześniu tego samego roku ojciec sam złożył wniosek o jej zniesienie. Co ciekawe, ten dokument trafił jednak najpierw do mediów, a dopiero później do rąk adwokata. 

Britney Spears – historia kurateli ojca

Britney Spears – historia kurateli ojca – pieniądze to nie wszystko 

W czasie kurateli ojciec przejął całkowitą kontrolę nad majątkiem kobiety, wydzielając jej raptem dwa tysiące dolarów miesięcznie. Z tych pieniędzy także musiała się rozliczać, a wszelkie szczegóły zapisywane były w specjalnych raportach. Konflikty związane z pieniędzmi miały się zacząć już dużo wcześniej. Dzięki sprzedanym albumom majątek gwiazdy szacuje się na ok. 60 mln dolarów. Podobno już przed laty Jamie Spears i jego wspólnicy mieli próbować przywłaszczyć sobie jego większą część. Nietrudno dojść do tego, że dzięki trudnej sytuacji swojej córki, przez 13 lat był w stanie sporo zarobić. Sama historia kurateli ojca jest o tyle okrutna, że wykorzystując chwilowe załamanie, przejęto wieloletnią władzę. Dzięki fanom całą sprawą zaczęły interesować się media, które z kolei zmotywowały gwiazdę do tego, by podjęła właściwe działania. 

Britney Spears – historia kurateli ojca

Britney Spears – historia kurateli ojca – nowa przyszłość 

Britney Spears zaczęła cieszyć się wolnością, mogąc wreszcie samodzielnie podejmować decyzje w każdej kwestii. Jej pierwszym projektem był film „The Idol”. Ponadto gwiazda wzięła ślub z Samem Asgharim, z którym związana jest od 2016 roku. Jakiś czas temu gwiazda poinformowała, że spodziewają się dziecka. Niestety w maju tego roku wydała poruszające oświadczenie, w którym oznajmiła, że straciła ciąże. Mimo to wraz z mężem nadal nie rezygnują z marzeń o powiększeniu rodziny. Przypomnijmy, że jej kariera nabrała tempa w 1998 roku za sprawą singla „Baby One More Time”. Według niektórych krytyków o jej sukcesie zadecydowały nie tyle umiejętności wokalne, ile współpraca z najlepszymi kompozytorami. Choć jej koncerty zawsze były dużym show, to prywatnie odbierana  była jak zwyczajna „dziewczyną z sąsiedztwa”. 

Foto: Wikimedia Commons

Przeczytaj także: Gwiazdy i największe skandale

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia