Ile można czekać? – Odcinek 24

0
40
Ile można czekać?
Ile można czekać?

Być człowiekiem znaczy być w drodze

Alfrieda Längle

O czym będzie mowa w audycji?

Z psychologicznego punktu widzenia ciekawe jest, skąd na drodze tyle zachowań ryzykownych. Skoro potrzeba bezpieczeństwa jest jedną z podstawowych potrzeb człoqwieka, to skąd taka potrzeba niebezpieczeństwa? Jesteśmy wytrenowani w walce o przetrwanie, uzależnieni od adrenaliny. To skutecznie tłumi w nas zdolność do życia na poziomie głębszym, do wyciszenia, do koncentracji na czymkolwiek, co nie dotyczy nas w sposób bezpośredni. Jesteśmy Wikingami i chcemy nimi być, bo tego nauczono nas wymagać od siebie, żeby zyskać szacunek innych i własny. Mamy przekonanie, że tylko człowiek nie liczący się z nikim i z niczym jest wolny. Czy to prawda? Bo że to niebezpieczne czy wręcz niszczące, to wiemy.

O tym będzie najbliższa audycja „Bezpieczna Droga przez Życie”.

Ile można czekać? Cz. 1

Ile można czekać? Cz. 3

Ile można czekać? Cz. 3

O audycji

Audycja „Bezpieczna Droga przez Życie” to przede wszystkim rozmowy w drodze i o drodze, które dotyczą życiowych, istotnych spraw. Audycję poprowadzi ww. Waldemar Linke, pasjonista, wykładowca Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego.

Piszcie na adres waldemarlinke@radiobp.org. Wysyłając mail można podzielić się własnymi przemyśleniami, zadać pytanie, zaproponować temat do następnej rozmowy.

Na zdjęciu Waldemar Linke. Prowadzący nową audycję w Radiu Bezpieczna Podróż
Pasjonista Waldemar Linke

Zainteresowała cię tematyka poruszana w audycji? Posłuchaj także innych odcinków z tego cyklu. A znajdziesz je tutaj.