Jaki model Renault wybrać?

487

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Jaki model Renault wybrać? Interesują Cię samochody marki Renault, ale nie wiesz, który pojazd będzie najlepszym wyborem? Już teraz sprawdź nasze polecenia!

  1. Jaki miejski samochód Renault wybrać?
  2. Na które używane modele Renault zwrócić uwagę?
  3. Jaki był pierwszy samochód Renault?
  4. Dlaczego warto postawić na samochody Renault? 

Chcesz kupić miejski samochód? A może interesuje Cię bardziej przestronny pojazd za stosunkowo niską cenę? Polecamy sprawdzić ofertę francuskiej marki, a mianowicie Renault. Jaki miejski samochód Renault warto wybrać? W które używane pojazdy Renault inwestować? Podpowiadamy w poniższym artykule. Zapraszamy do szybkiego zapoznania się z jego treścią.

Jaki miejski samochód Renault wybrać?

Jaki miejski samochód marki Renault warto wybrać? Jeśli interesują Cię kompaktowe pojazdy, gwarantujemy, że Renault Clio spełni Twoje oczekiwania! To samochód wyróżniający się dynamicznym profilem, nową linią świateł wyposażonych w oświetlenie Full LED oraz zmysłowe linie, jeśli chodzi o nadwozie. Tak właśnie prezentują się najnowsze modele. Posiadają dotykowy ekran, wyposażony między innymi w nawigację online czy wyszukiwanie tak zwanych punktów Google Places. Ponadto nowe samochody Clio mają innowacyjne systemy, których celem jest nie tylko wspomaganie w prowadzeniu, ale i parkowaniu. Ponadto nowoczesne systemy gwarantują dużo większe bezpieczeństwo w poruszaniu się po mieście czy poza nim. Warto wiedzieć, że nowe Clio mają dodatkowo automatyczny system hamowania awaryjnego oraz funkcję wykrywania zarówno rowerzystów, jak i pieszych.

Jeśli potrzebujesz tańszego miejskiego pojazdu, używane Renault Clio również spełnią Twoje oczekiwania. Auta tej gamy są produkowane od 1990 roku i wciąż cieszą się sporą popularnością wśród samochodów segmentu B. Zanim jednak zdecydujesz się na konkretny wariant, dokładnie zapoznaj się z jego charakterystyką. Nie chodzi tylko o kwestie związane z silnikami, ale także wyposażeniem i dodatkowymi funkcjami. Wybierz taki samochód Renault Clio, który spełnia Twoje oczekiwania.

Na które używane modele Renault zwrócić uwagę?

Chcesz kupić używany samochód marki Renault? Nie wiesz, na które modele warto zwrócić uwagę? Polecamy między innymi Renault Scenic czwartej generacji. Na rynku można oczywiście znaleźć starsze pojazdy w stosunkowo niskich cenach, więc tak naprawdę wybór generacji zależy ostatecznie od siebie.

Czwarta generacja zadebiutowała w 2016 roku i w porównaniu do poprzednich wyróżnia się przede wszystkim designem. Dodatkowo w modelach tych wykorzystano niektóre elementy, które znane są nam głównie z crossoverów.

Jeśli zależy Ci na czymś tańszym, polecamy zwrócić uwagę na Renault Scenic drugiej generacji. To pojazdy produkowane od 2003 do 2009, które wciąż cieszą się popularnością ze względu na przestronność tego minivana, bezpieczeństwo i komfortowość, jaką gwarantuje. Mimo iż upłynęła już właściwie dekada, Renault Scenic II w dalszym ciągu wygląda dobrze. Do zalet tej generacji zalicza się między innymi podwyższoną pozycję kierowcy, dzięki czemu droga staje się dla kierowcy jeszcze bardziej widoczne. Na komfort wpływ ma także wyżej osadzona dźwignia, służąca do zmiany biegów. Ponadto wnętrze Scenic drugiej generacji jest bardzo przestronne.

Wielu użytkowników modelu Scenic drugiej generacji ceni sobie w tych pojazdach także sporą liczbę różnorodnych schowków. Te znajdują się między innymi w podłodze czy pod fotelami przednimi. Łącznie kierowca ma do swojej dyspozycji aż 100l schowków. Sama dostępna na rynku gama jest relatywnie duża. Możesz wybrać samochody benzynowe i wysokoprężne w kilku wariantach. Ponadto turbodiesle bardzo mało palą, a modele 2.0 dCi czy 1.9 dCi zapewniają dosyć dobre osiągi.

Jakie zatem zalety mają samochody Scenic? Poza przestronnością i funkcjonalnością również wysoki poziom bezpieczeństwa i rozsądne ceny, jeśli chodzi o używane samochody Renault. Niestety pojazdy tej gamy nie są pozbawione wad. Do minusów użytkownicy Renault Scenic zaliczają przeciętną jakość, jeśli chodzi o wykonanie oraz ewentualne problemy z elektroniką. Ze względu na niską cenę używanych samochodów, w dalszym ciągu Scenic jest świetną opcją do zakupu.

Jaki był pierwszy samochód Renault?

Przy okazji warto nawiązać do samochodów starszych, a w szczególności pierwszego pojazdu, nad którym pracowali bracia Renault (chodzi oczywiście o Louisa Renault, któremu początkowo pomagali Marcel Renault i Fernand Renault). Pierwszy pojazd powstał w 1899 r. Był to Renault Typ A z napędem na przód. Samochód miał umieszczony z przodu silnik.

Dlaczego warto postawić na samochody Renault?

Samochody osobowe Renault od lat zachwycają miłośników motoryzacji, szczególnie że firma dba nie tylko o design, ale też wykorzystuje nowoczesne rozwiązania i dba o bezpieczeństwo. Już od 1970 r. w samochodach tej marki standardem stały się pasy bezpieczeństwa, a dzięki globalnej współpracy z Nissanem firma mogła ulepszyć wiele swoich technologii. Niezależnie więc od tego, jakiego rodzaju samochodu ktoś szuka, Renault zawsze jest świetnym wyborem.

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia