Powiatowa Izba Gospodarcza

0
85
Powiatowa Izba Gospodarcza
Powiatowa Izba Gospodarcza

W kolejnej audycji “Legionowo – Miasto przyjazne Mieszkańcom” gościliśmy Krystynę Reszkę, która opowiedziała nam czym się zajmuje Powiatowa Izba Gospodarcza. Wywiad z ekonomistką przeprowadził Dominik Morawski.

O czym jest mowa w audycji?

Wspomniana izba gospodarcza to jedyna organizacja działająca w powiecie legionowskim, która zrzesza lokalnych przedsiębiorców zarówno tych dużych, jak i tych małych. Izba została założona 21 lat temu w 2001 roku w celu ułatwienia kontaktu między lokalnymi przedsiębiorcami, a władzami samorządu. Powiatowa Izba gospodarcza na chwilę obecną zrzesza około 70 przedsiębiorców z Legionowa i okolic. Nasz gość podkreśla, że prezydent Legionowa Roman Smogorzewski wspiera Powiatową Izbę Gospodarczą od początku jej istnienia. Jak się okazuje wspierał izbę jeszcze zanim objął urząd prezydenta miasta Legionowa i piastował stanowisko starosty powiatowego.

Powiatowa Izba Gospodarcza jest członkiem Krajowej Izby Gospodarczej, która skupia w swoich szeregach 160 organizacji biznesowych z całej Polski. Krajowa Izba gospodarcza dba o interesy przedsiębiorców między innymi z Legionowa zarówno na arenie krajowej, jak i międzynarodowej.

Powiatowa Izba współpracuje zarówno na gruncie lokalnym, jak i na szczeblu wojewódzkim z izbami gospodarczymi z Ciechanowa, Ostrowi Mazowieckiej, Płocka, Płońska, Radomia, Siedlec Sochaczewa oraz z Warszawy.

Dyrektor, Krystyna Reszka opowiadała nam o współpracy izb chociażby z Powiatowym Urzędem Pracy, Starostwem Powiatowym, Urzędem Miasta Legionowo, Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Legionowie, Centrum Integracji Społecznej oraz wieloma innymi organizacjami.

Cz. 1, Legionowo – Miasto Przyjazne Mieszkańcom

Cz. 2, Legionowo – Miasto Przyjazne Mieszkańcom

Cz. 3 Legionowo – Miasto Przyjazne Mieszkańcom

Cz. 4, Legionowo – Miasto Przyjazne Mieszkańcom

Zainteresował cię temat spraw społeczności legionowskiej? Z pewnością więcej materiałów na ten temat znajdziesz tutaj.

Słuchaj Radia Bezpieczna Podróż!