Alfa Romeo Stelvio Q4

257

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Alfa Romeo Stelvio Q4

Anonima Lombarda Fabbrica Automobili pod kierownictwem Nicola Romeo zyskała nazwę jako akronim czyli ALFA Romeo. Lombardzka Fabryka Samochodów Spółka Akcyjna pana Romeo i tak już zastało. Alfa Romeo Stelvio Q4 to jeden z najlepszych produktów tej firmy.

Alfa Romeo Stelvio Q4

Alfa Romeo Stelvio Q4

Jeden z najładniejszych SUVów na rynku to produkt Alfy, wygląd jest bardzo dynamiczny ale i parametry takie właśnie są. Legenda o psujących się Alfach to przeszłość. Jakość jest na wysokim poziomie, to raczej BMW ukrywa wezwania serwisowe swych produktów by maskować usterki. Alfa Romeo Stelvio jest na prawdę dynamicznym SUVem. Ma nie tylko dynamiczną sylwetkę ale silnik i skrzynia biegów genialnie współpracują z twardym zawieszeniem. Pomimo wysokiego nadwozia pokonywanie zakrętów tym SUVem jest jak szybką osobówką.

Alfa Romeo Stelvio Q4

Radość jaką daje prowadzenie tego auta przywodzi najlepsze czasy Alfy kiedy wszyscy młodzi ludzie w Polsce kochający motoryzację marzyli o tej ikonie automobilizmu. To właśnie w Alfie pierwszy raz zastosowano głowicę z 4 zaworami na cylinder, w latach dwudziestych to był przełom w napełnianiu cylindra. Pamiętajmy że to właśnie w Alfie Romeo Enzo Ferrari odnosił pierwsze sukcesy sportowe. Alfa zasługuje na czołowe miejsce w historii sporu motorowego i stylu.

Alfa Romeo Stelvio Q4 – szybki SUV

Model Stelvio jaki przyszło nam testować był w wersji Estrema czyli takiej najostrzejszej z tych zwykłych czyli nie czterolistna koniczynka. Silnik 2 litry współpracuje z ośmiobiegowym szybkim automatem a generuje 280KM. To pozwala na sprawny sprint do setki. Alfa pomimo swojej dość wysokiej masy przyspiesza żwawo, grubo poniżej 6 s do setki. Najistotniejsze jest nie przyspieszenie ale zachowanie na drodze. Nawet w szybkich łukach hamując mamy pewność że zapanujemy nad autem które walczy z siłą odśrodkową. To bardzo ważny parametr, zwłaszcza kiedy musimy ominąć przeszkodę, hamujemy na skręconych kołach przy dużej prędkości.

Alfa Romeo Stelvio Q4

To jest nasze bezpieczeństwo, życie i zdrowie. Takie zachowanie na drodze jest dostępne tylko dla najlepszych produktów motoryzacji w kategorii SUV. Nie będę tu przytaczał marek które gorzej wypadły choć są od sąsiadów i nie chodzi o Białoruś. Alfa wraca do korzeni i od kilku lat ma progresję w swoim wizerunku. Materiały użyte do budowy wnętrza samochodu sprawiają bardzo dobre wrażenie. Trzymanie drogi jak w Alfie, wzorowe, tylko nieliczne SUVy mogą się równać. To pełnokrwista Alfa dająca kierowcy kompletną radość z jazdy. I choć ten egzemplarz jest kosztuje 300tys to jest tego wart.

przeczytaj o SUVie hybrydowym Suzuki Vitara

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia