Grand Prix Polski Pojazdów Zabytkowych 13-16.10.2022 Góra Kalwaria – Kotlina Kłodzka

47

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Grand Prix Polski Pojazdów Zabytkowych im. Witolda Rychtera 12-16.10. 2022
Grand Prix Polski Pojazdów Zabytkowych im. Witolda Rychtera 12-16.10. 2022

Najdłuższy rajd w Polsce czyli Grand Prix Polski Pojazdów Zabytkowych to impreza która odbędzie się w dniach 13-16.10.2022 na trasie Góra Kalwaria – Kotlina Kłodzka. Stowarzyszenie Stare Jak Nowe zaprasza do wzięcia udziału w tej niewątpliwie ciekawej imprezie. Organizator przewiduje sporo jazdy okrężnej, dużo odcinków na regularność i prób szybkościowych na torach większych i mniejszych.

Tak jak w ubiegłych latach gwarantowana jest świetna zabawa, dużo jazdy, nieprzespana noc i moc nagród oraz puchary. Zawodnicy, którzy wzięli udział w rajdzie poprzednio, zazwyczaj nie mogą doczekać się kolejnych edycji i wracają na trasę. 

Grand Prix Polski Pojazdów Zabytkowych im. Witolda Rychtera 12-16.10.2022 plakat
Grand Prix Polski Pojazdów Zabytkowych im. Witolda Rychtera 12-16.10.2022 plakat

To już szósta edycja rajdu Grand Prix Polski Pojazdów Zabytkowych im. Witolda Rychtera odbędzie się w terminie 12-16 października 2022.

Jeżeli chodzi o trasę rajdu to przebiega ona drogami Mazowsza i dalej przez województwa łódzkie, świętokrzyskie, śląskie i dolnośląskie. Meta Rajdu znajduje się w Kotlinie Kłodzkiej. Łączna długość trasy to ponad 1000 km. Podstawowym elementem rywalizacji będą odcinki jazdy na regularność, a dodatkowym elementem są próby sportowe. Rajd został podzielony na 4 etapy, z czego ostatni, najbardziej widowiskowy etap stanowi odcinek nocny po Kotlinie Kłodzkiej.

Grand Prix Polski – Orientacyjny harmonogram imprezy

Badanie kontrolne, odbiór administracyjny: 12 października 2022 r.,
Start: 13 października 2022 r., Góra Kalwaria
Meta: 16 października 2022 r., Lądek ZdrójKotlina Kłodzka

Słomczyn – Autodrom; Łódź – Tor Łódź; Motopark Łódź; Kielce – Tor Kielce; Kamień Śląski – Tor Silesia Ring

Apel od organizatora: Szykujcie samochody do drogi, sprawdźcie hamulce i światła, bo mogą się przydać na trasie w Kotlinie Kłodzkiej

www https://pzm.pl/pojazdy-zabytkowe-rajdy-na-regularnosc/grand-prix-polski

Grand Prix Polski Pojazdów Zabytkowych im. Witolda Rychtera 12-16 .10.2022 plakat
Grand Prix Polski im. Witolda Rychtera 12-16 .10.2022 plakat

Grand Prix Polski Pojazdów Zabytkowych imienia Witolda Rychtera jest z pewnością ważną imprezą w kalendarzu – krótka relacja z 2017 roku.

Witold Marian Rychter ps. Roszkowski, Szulc, – porucznik broni pancernych Wojska Polskiego, inżynier mechanik, pionier polskiego sportu motocyklowego i samochodowego, lotnictwa, dwukrotny zwycięzca Rajdu Polski, sędzia w zawodach akrobacji lotniczej, rekordzista prędkości jazdy na motocyklu.

I na koniec jeżeli jesteś fanem motoryzacji i nie tylko, a zastanawiasz się co zrobić z wolnym czasem? Wybierz się na jedną z bez wątpienia godnych uwagi imprez umieszczonych w naszym kalendarzu Zlot Spotkanie Motoryzacja Piknik sezon 2022. Z pewnością mogą Cię też zainteresować inne tematy umieszczone na naszej stronie.

Brak postów do wyświetlenia