Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów

621

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów
Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów

W kolejnej audycji “Legionowo – Miasto przyjazne Mieszkańcom” gościliśmy Danutę Andrzejewską, która opowiedziała nam o inicjatywach, które organizuje Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów w Legionowie. Wywiad z Przewodniczącą Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów przeprowadził Marcin Pietraszek.

O czym jest mowa w audycji?

Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów przez całe lato organizował imprezy plenerowe z cyklu „Lato w ogródku”, które oficjalnie się zakończyły na Święcie Organizacji Pozarządowych. Imprezy gromadziły ludzi w pełnym przedziale wiekowym od dzieci aż po osoby w wieku podeszłym. Cały cykl „Lato w ogródku” zgromadził ponad 1000 osób. Podczas wydarzeń frekwencja dochodziła nawet do 220 osób, a na zakończenie przyszło aż 300 osób. Spotkaniom towarzyszył poczęstunek, ale nie on był najważniejszy. Jak podkreślał nasz gość najważniejsze były tutaj same spotkania i towarzyszące im rozmowy. Bez wątpienia to właśnie one sprawiały, że legionowscy seniorzy zaczęli wychodzić z domów. Jak się okazało wielu z nich to ukryte talenty. Ponadto podczas tych wydarzeń były występy Janka Świerczewskiego, który gra na instrumentach oraz śpiewa piosenki. Oprócz legionowskiej ikony były także występy chóru ERIN oraz zespołu Młodzież 50+.

PZERI w Legionowie liczy sobie około 1300 członków, którzy aktywnie uczestniczą w wydarzeniach organizowanych związek takich jak wspomniane wydarzenia „Lato w ogródku”. Seniorzy chętnie się spotykają, aby porozmawiać, pograć w karty, domino czy scrabble. Chętnie tańczą do piosenek rockowych z lat swojej młodości, ale nie zamykają się na inne gatunki. Co najważniejsze potrafią się dobrze bawić zarówno w pojedynkę, jak i w grupie.

6 października Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów świętował Światowy Dzień Seniora. Podczas wydarzenia były recytowane wiersze Uli Mirka. Oczywiście na gości czekał poczęstunek oraz występy muzyczne. Gwiazdą wieczoru był Andrea Lattari, a oprócz niego tego wieczora śpiewał chór ERIN, zespół Młodzież 50+, a także Asocjacyjna Grupa Biesiadna.

Jak wspomniała Przewodnicząca Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów spotkania z cyklu „Lato w ogródku” będą kontynuowane w nieco bardziej kameralnej odsłonie w siedzibie związku w Ratuszu Miasta Legionowo. W ramach tych spotkań będą organizowane koncerty oraz wernisaże, a na gości zawsze będzie czekało coś słodkiego.

Zapraszamy do wysłuchania podcastu z rozmowy z Danutą Andrzejewską.

Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów, cz. 1

Cz. 2, Legionowo – Miasto Przyjazne Mieszkańcom

Cz. 3 Legionowo – Miasto Przyjazne Mieszkańcom

Cz. 4, Legionowo – Miasto Przyjazne Mieszkańcom

Zainteresował cię temat spraw społeczności legionowskiej? Z pewnością więcej materiałów na ten temat znajdziesz tutaj.

Słuchaj Radia Bezpieczna Podróż!

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia