Czy pojedziemy na wodorze? – Odcinek 27

0
31
Czy pojedziemy na wodorze?
Czy pojedziemy na wodorze?

Być człowiekiem znaczy być w drodze

Alfrieda Längle

Benzyna drożeje, olej napędowy też. A na wodę nie pojedziemy. Ale może na wodór? Jakie są perspektywy motoryzacji opartej na wodorze? Czy będzie to wielka zmiana? Czy rozwiąże problemy? A moze zacznie je tworzyć? Czy możemy pocieszać się wobec załamania się gospodarki światowej, opartej na węglowodorach kopalnych, że mamy alternatywę w postaci zielonego wodoru? Przyszłość związana z napędem wodorowym to odległa mrzonka, czy bliski ratunek? Jaki byłby świat, w którym ropa naftowa nie byłaby narzędziem szantażu i źródłem niewiarygodnych bogactw jednych, a stryczkiem na szyi innych? Jak my odnaleźlibyśmy się w tym nowym świecie? Jak odnajdujemy się w nowym świecie, za horyzontem tego, co znane? Jaki jest nasz potencjał dokonywania radykalnych zmian na wielką skalę?

O tym będzie najbliższa audycja „Bezpieczna Droga przez Życie”.

Czy pojedziemy na wodorze? Cz. 1

Czy pojedziemy na wodorze? Cz. 2

Czy pojedziemy na wodorze? Cz. 3

O audycji

Audycja „Bezpieczna Droga przez Życie” to przede wszystkim rozmowy w drodze i o drodze, które dotyczą życiowych, istotnych spraw. Audycję poprowadzi ww. Waldemar Linke, pasjonista, wykładowca Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego.

Piszcie na adres waldemarlinke@radiobp.org. Wysyłając mail można podzielić się własnymi przemyśleniami, zadać pytanie, zaproponować temat do następnej rozmowy.

Na zdjęciu Waldemar Linke. Prowadzący nową audycję w Radiu Bezpieczna Podróż
Pasjonista Waldemar Linke

Zainteresowała cię tematyka poruszana w audycji? Posłuchaj także innych odcinków z tego cyklu. A znajdziesz je tutaj.