Kulinarna nawigacja – jak ugotować bulion

314

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

jak ugotować bulion
jak ugotować bulion

W najnowszej Kulinarnej Nawigacji Jarek Uściński wraz z Pawłem Kubalskim będą kontynuować rozmowy o Reprezentacji Polski Kucharzy Profesjonalnych, a ponadto porozmawiają jak ugotować dobry warzywny bulion z włoszczyzny.

O czym będzie mowa w audycji?

W Warszawie odbył się kolejny trening Narodowej Reprezentacji Polski Kucharzy Radio Bezpieczna Podróż było obecne na miejscu. Jarek Uściński jest menadżer Reprezentacji Polski Kucharzy Profesjonalnych i dba o to, aby nasi reprezentanci mieli zapewnione treningi oraz dobrego instruktora. Jarek już w poprzedniej audycji wspominał, że nasza kadra to profesjonaliści w każdym calu. Każdy z członków kadry jest dobrze zorganizowany, ponieważ od tego zależy sukces całej drużyny. Nawet osoba pracująca na zmywaku w kadrze postawiona przy kuchni będzie lepiej gotować niż niejeden kucharz. Co więcej ta osoba musi mieć w małym palcu rozpiskę każdego członka kadry. Ponadto musi przygotowywać na czas i bez pytań produkty każdemu kucharzowi z reprezentacji.

Każdy kucharz, który jest w kadrze narodowej dba o jakość składników. Nigdy nie przygotuje posiłku z produktów niskiej jakości. Dodatkowo będzie zwracał uwagę, aby używać produktów lokalnych z niskim śladem węglowym. Jest to godne uwagi, ponieważ obecnie większość kucharzy oraz restauracji nie zwraca na to uwagi i w wielu lokalach są używane produkty kiepskiej jakości oraz zamienniki.

W najnowszej audycji, która jest zwieńczeniem cyklu audycji poświęconych jesiennym warzyw. W poprzednich audycjach panowie Jarek oraz Paweł mówili o dyni, cukinii oraz grzybach. Tym razem skupili się na warzywach okopowych oraz na bulionie. Jeżeli chcą Państwo dowiedzieć jak należy ugotować bulion z prawdziwego zdarzenia to zapraszamy do wysłuchania całości podcastu.

Jak ugotować bulion – Kulinarna nawigacja, cz. 1

Jak ugotować bulion – Kulinarna nawigacja, cz. 2

Jak ugotować bulion – Kulinarna nawigacja, cz. 3

Jak ugotować bulion – Kulinarna nawigacja, cz. 4

Jak ugotować bulion – Kulinarna nawigacja, cz. 5

O prowadzącym

Kim jest Jarek Uściński? Bez wątpienia to jeden z najlepszych polskich kucharzy. Na co dzień szef kuchni i właściciel restauracji MOONSFERA. A także Prezes Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Szefów Kuchni i Cukierni, menadżer Reprezentacji Polski Kucharzy Profesjonalnych, wielbiciel i mistrz BBQ. Również członek drużyny BBQ Kings Polska, z którą zdobył wiele tytułów na czołowych wydarzeniach w świecie. Z Radiem Bezpieczna Podróż związany od kwietnia 2021 roku. Prowadzi audycję “Kulinarna nawigacja”.

Jarek Uściński – o sobie

O sobie mówi: – Rolą kucharza jest uczyć się smaków. Jem wszystko, co potencjalnie jest jadalne, co napotkam na swojej drodze i zapamiętuję. Tak buduję swój słownik smaku, to moja pasja. Prowadzenie restauracji to dla mnie radość bycia w kuchni. Radość tworzenia potraw, które zachwycą gości nieprzewidywalnymi, fascynującymi, nowatorskimi kompilacjami smaków i aromatów. Które stworzą harmonię dzięki spotkaniu wyobraźni szefa kuchni z wiedzą i wrażliwością sommeliera. Kocham przebywać z ludźmi. Choć najchętniej odpoczywam z dala od nich. To zdrowe podejście, żeby się nie przesycić. Cenię sobie prawdziwość i uczciwość kulinarną. Wielce szanuję to, że moja cudowna Załoga gra ze mną takimi samymi kartami. I choć czasem jest nam ciężko nie idziemy na skróty. Zawsze nakarmimy Was tak, jakbyśmy karmili własną rodzinę. 

Więcej odcinków “Kulinarnej nawigacji” z niebanalnymi przepisami na pyszne jedzenie znajdziesz tutaj.

Zapraszamy do restauracji Moonsfera oraz Zdrówko Legionowo!

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia