Fundacja Pasja Życia

307

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

W kolejnej audycji “Legionowo – Miasto przyjazne Mieszkańcom” gościliśmy siostrę Jolantę Glapkę, która opowiedziała nam czym się zajmuje prowadzona przez nią Fundacja Pasja życia, a także o genezie jej nazwy. Wywiad z Prezes Fundacji Pasja Życia przeprowadził Dominik Morawski.

O czym jest mowa w audycji?

Fundacja Pasja Życia im. s. Józefy Menendez swoją patronkę zawdzięcza hiszpańskiej zakonnicy ze Zgromadzenia Najświętszego Serca Jezusa, której wielokrotnie objawiał się Pan Jezus. Życiorys siostry zakonnej oraz zapis objawień Chrystusa został opisany w książce „Wezwanie do miłości”, która zawiera Orędzia Miłości i Miłosierdzia Chrystusa. Siostra Józefa Menendez przyjęła misję przekazania ludziom Bożego przesłania, pomimo tego że wiązało się to z cierpieniem, a jej wiara zostawała poddawana wielu próbom. Fundacja Pasja Życia z kolei podjęła się misji wyciągania młodych ludzi z piekła narkomanii. Siostra Jolanta Glapka oraz prowadzona przez nią fundacja chce otoczyć opieką osoby zagubione w życiu oraz zaoferować im wsparcie specjalistów. Fundacja została założona w 2005 roku, przez 17 lat swojej historii kilkukrotnie zmieniała swoją siedzibę. Od listopada 2019 roku siedziba fundacji mieści się w Legionowie przy ulicy Stróżańskiej 2B. Obecnie wysiłki siostry Jolanty skupione są wokół powstającej kaplicy Serca Jezusowego.

Fot. Filip Klimaszewski/ Tygodnik Powszechny

Fundacja Pasja Życia – działalność fundacji

Fundacja Pasja Życia im. s. Józefy Menendez prowadzi komercyjną poradnię psychologiczno-terapeutyczną Effatha w cuchu chrześcijańskim, z której mieszkańcy Legionowa mogą bezpłatnie korzystać. Jeżeli Państwo zmagają się z problemami natury psychologicznej to radzimy zainteresować się jakie trzeba spełnić warunki, aby otrzymać pomoc. Przy fundacji działa również hostel dedykowany dla osób uzależnionych po terapii. Narkomani mogą z niego skorzystać po uiszczeniu należnych opłat. Ponadto fundacja prowadzi Centrum Integracji Społecznej, gdzie osoby bezrobotne mogą uczyć się zawodu baristy oraz pracownika hostelu. Osoby poszukujące pracy mogą skorzystać z pomocy doradcy zawodowego, psychologa lub skorzystać z oferty zajęć integracji społecznej. Fundacja prowadzi także program rozwoju duchowego 12 kroków „Wreszcie żyć” inspirowany programem amerykańskiego stowarzyszenia AA. W przeciwieństwie do amerykańskiego programu, warsztat realizowany przez fundację został zaadaptowany na potrzeby chrześcijańskiego ośrodka.

Fundacja Pasja Życia – Oferta zajęć

Fundacja Pasja Życia oferuje szereg zajęć między innymi zajęcia malarskie dla dzieci i dorosłych, które cieszą się sporym zainteresowaniem, podobnie jak zajęcia muzyczne oraz taneczne. Natomiast z myślą o dzieciach są prowadzone zajęcia z logorobotyki. Z kolei osoby, które preferują aktywny wypoczynek mogą skorzystać z siłowni lub ścianki wspinaczkowej. Dodatkowo raz w miesiącu w kawiarni prowadzonej przez fundację odbywają się spotkania Klubu Podróżnika. W ramach tych spotkań osoby chętne mogą wygłosić prelekcję poświęconą swoim wakacyjnym wojażom. Oczywiście zapraszamy do wysłuchania podcastu z rozmowy z siostrą Jolantą Glapke.

Cz. 1, Legionowo – Miasto Przyjazne Mieszkańcom

Cz. 2, Legionowo – Miasto Przyjazne Mieszkańcom

Cz. 3 Legionowo – Miasto Przyjazne Mieszkańcom

Cz. 4, Legionowo – Miasto Przyjazne Mieszkańcom

Zainteresował cię temat spraw społeczności legionowskiej? Z pewnością więcej materiałów na ten temat znajdziesz tutaj.

Słuchaj Radia Bezpieczna Podróż!

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia