Michniewicz powołał piłkarzy na mundial

0
41
Michniewicz powołał piłkarzy na mundial
Michniewicz powołał piłkarzy na mundial

Michniewicz powołał piłkarzy na mundial. Dziś w Zakopanem Czesław Michniewicz selekcjoner reprezentacji Polski powołał 47 piłkarzy, którzy mają szansę wyjazdu na mistrzostwa świata w Katarze. Na liście znalazło się 5 bramkarzy, 19 obrońców, 17 pomocników i 6 napastników. Jak to zwykle bywa nie obyło się bez mniejszych lub większych niespodzianek. Niektórych zawodników Michniewicz powołać po prostu nie mógł bo mają ciężką kontuzje jak np. Jakub Moder, którego Michniewicz bardzo chciał mieć. Na razie to jest jednak wstępna lista, a ostatecznie 26 wybrańców trener poda 10 listopada.

Michniewicz powołał piłkarzy na mundial – nieobecni

Z większych zaskoczeń możemy wyróżnić powołanie m. in. Artura Jędrzejczyka, Pawła Bochniewicza, Maika Nawrockiego, Michała Karbownika, Kacpra Kozłowskiego, Dawida Kownackiego i Patryka Dziczka. Bochniewicza i Kownackiego Michniewicz zna z młodzieżówki, a Jędrzejczyka i Nawrockiego z Legii. Na szerokiej liście znalazł się także kontuzjowany Kamil Glik, który walczy z czasem. Wśród nieobecnych, ale to akurat łatwo było przewidzieć jest Maciej Rybus, który wybrał grę dla rosyjskiego klubu. Do tej listy musimy też dopisać Gikiewicza, Walukiewicza, Dąbrowskiego czy Wolskiego.

Michniewicz powołał piłkarzy na mundial – szeroka Kadra na mistrzostwa świata

Oto 47 wybrańców Czesława Michniewicza:

Bramkarze – Radosław Majecki, Kamil Grabara, Łukasz Skorupski, Wojciech Szczęsny i Bartłomiej Drągowski.

Obrońcy – Jan Bednarek, Bartosz Bereszyński, Paweł Bochniewicz, Matty Cash, Paweł Dawidowicz. Kamil Glik, Robert Gumny, Michał Helik, Artur Jędrzejczyk, Tomasz Kędziora, Jakub Kiwior, Maik Nawrocki, Tymoteusz Puchacz, Arkadiusz Reca i Mateusz Wieteska.

Pomocnicy – Krystian Bielik, Patryk Dziczek, Przemysław Frankowski, Jacek Góralski, Kamil Grosicki, Kamil Jóźwiak. Jakub Kamiński, Michał Karbownik, Mateusz Klich, Kacper Kozłowski, Grzegorz Krychowiak, Patryk Kun, Karol Linetty, Mateusz Łęgowski, Jakub Piotrowski. Michał Skóraś, Damian Szymański, Sebastian Szymański, Nicola Zalewski, Piotr Zieliński i Łukasz Żurkowski.

Napastnicy – Adam Buksa, Dawid Kownacki, Robert Lewandowski, Arkadiusz Milik, Krzysztof Piątek, Karol Świderski.

Mistrzostwa świata w Katarze odbędą się w dniach 20 listopada – 18 grudnia 2022 roku.

Zainteresował cię nasz artykuł? Przeczytaj także o skale z księżyca