Legionowo Łączy Pokolenia

363

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Legionowo Łączy Pokolenia
Legionowo Łączy Pokolenia

W kolejnej audycji “Legionowo – Miasto przyjazne Mieszkańcom” gościliśmy Radną Miasta Legionowo Małgorzatę Luzak, która opowiedziała nam o projekcie Legionowo Łączy Pokolenia, a także o Miejskim Festiwalu Młodych Talentów. Wywiad przeprowadził Dominik Morawski.

O czym będzie mowa w audycji?

Nasza gościni opowiedziała o prowadzonym przez siebie Miejskim Festiwalu Młodych Talentów. Historia imprezy zaczęła się w zespole szkół nr 6, gdzie przyjął się bardzo dobrze. W związku z dużym zainteresowaniem jakim cieszył się Miejski Festiwal Młodych Talentów wśród uczniów Radna Legionowa postanowiła zorganizować wydarzenie na większą skalę, aby mogło w nim wziąć udział więcej legionowskich pociech. Inicjatywa spotkała się z akceptacją Prezydenta Legionowa Romana Smogorzewskiego, który objął wydarzenie swoim patronatem.

Legionowo Łączy Pokolenia – nietypowa formuła Miejskiego Festiwalu Młodych Talentów

Miejski Festiwal Młodych Talentów jest organizowany na terenie Legionowa od 11 lat. Eliminacje do festiwalu odbywają rokrocznie we wrześniu i bierze w nich do 80 dzieci. Co ciekawe konkurs charakteryzuje się antyrywalizacyjną formułą, ponieważ każde dziecko, które przejdzie eliminacje jest traktowane jako zwycięzca. Co więcej nie ma w nim miejsca na charakterystyczną dla tego typu imprez walkę o miejsce na podium. Dzięki czemu impreza cieszy się sporym uznaniem uczniów i nie powoduje między nimi niezdrowej rywalizacji.

Legionowo Łączy Pokolenia

Małgorzata Luzak jest również pomysłodawczynią projektu Legionowo Łączy Pokolenia. Jest to inicjatywa, która angażuje młode talenty oraz seniorów z zespołu Na luzie we wspólnym projekcie. Raz do roku jest organizowany koncert, gdzie na scenie występują dzieci oraz osoby starsze. Początkowo występujący artyści niechętnie podchodzili do pomysłu wspólnych występów, ale z czasem zaczęli się uzupełniać. Nasza rozmówczyni zwróciła nam także uwagę na to, że w trakcie festiwalu młodzież o dziwo sięga po poważne utwory, podczas gdy seniorzy wolą lżejszą tematykę. Sami przyznacie, że jest to nietypowe zjawisko. Więcej na temat inicjatyw, które podejmuje Małgorzata Luzak usłyszycie w podcaście, do którego serdecznie zapraszamy.

Cz. 1, Legionowo – Miasto Przyjazne Mieszkańcom

Cz. 2, Legionowo – Miasto Przyjazne Mieszkańcom

Cz. 3, Legionowo – Miasto Przyjazne Mieszkańcom

Cz. 4, Legionowo – Miasto Przyjazne Mieszkańcom

Zainteresował Cię temat spraw społeczności legionowskiej? Z pewnością więcej materiałów na ten temat znajdziesz tutaj.

Słuchaj Radia Bezpieczna Podróż!

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia