Bezpieczna Podróż z Kolejami Mazowieckimi – nowa audycja

47

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Bezpieczna Podróż z Kolejami Mazowieckimi
Bezpieczna Podróż z Kolejami Mazowieckimi

W dniu dzisiejszym rozpoczynamy nowy cykl „Bezpieczna Podróż z Kolejami Mazowieckimi”. W inauguracyjnej odsłonie przeprowadziliśmy wywiad z Robertem Stępniem, Prezesem Zarządu Kolei Mazowieckich. Rozmowę w siedzibie Spółki przy ulicy Lubelskiej w Warszawie przeprowadził Dominik Morawski.

Czy każda osoba może podróżować z Kolejami Mazowieckimi?

Każda osoba, która opłaciła przejazd i ma przy sobie ważny bilet upoważniający do podróżowania Kolejami Mazowieckimi może nimi podróżować. Warto też wiedzieć, że podróżni jadący ze swoimi pupilami nie muszą im kupować biletów, ponieważ Koleje Mazowieckie zezwalają na bezpłatny przejazd zwierząt domowych. Analogiczna sytuacja ma miejsce w przypadku rowerzystów, którzy podróżują pociągami ze swoimi jednośladami. Jeśli kolarz posiada ważny bilet na przejazd to może nieodpłatnie przewozić swój rower w pojazdach Kolei.

Oczywiście jeżeli podróżni łamią prawo np. spożywając alkohol to wówczas pracownicy mają prawo ich pouczyć, a nawet wysadzić z pojazdu. W przypadku gdy pijani podróżni zachowują się natarczywie wówczas pracownicy Kolei Mazowieckich mogą wezwać służby porządkowe, aby dokonały interwencji. Niestety tego typu sytuacje od czasu do czasu zdarzają się w pojazdach, należących do głównego przewoźnika kolejowego na terenie Mazowsza.

Kogo należy poinformować o nietypowych sytuacjach w pociągach Kolei Mazowieckich?

Jeśli podróżując Kolejami trafią Państwo na osobę, która zachowuje się w sposób niestosowny to należy niezwłocznie poinformować o tym konduktora. Jednak na szczęście tego typu nieprzyjemne sytuacje w pociągach Kolei Mazowieckich zdarzają się na bardzo rzadko, a w razie ich wystąpienia Koleje posiadają środki, aby im przeciwdziałać.

Zapraszamy do wysłuchania pełnej rozmowy Dominika Morawskiego z Robertem Stępniem, Prezesem Zarządu Kolei Mazowieckich.

Wywiad z Robertem Stępniem, Prezesem Zarządu Kolei Mazowieckich, cz. 1

Wywiad z Robertem Stępniem, Prezesem Zarządu Kolei Mazowieckich, cz. 2

Wywiad z Robertem Stępniem, Prezesem Zarządu Kolei Mazowieckich, cz. 3

 

Audycja jest współtworzona ze Spółką Koleje Mazowieckie.

 

Jeżeli chcą Państwo odsłuchać archiwalne podcasty z cyklu „Bezpieczna podróż z Kolejami Mazowieckimi” to wystarczy kliknąć TUTAJ.

https://bezpiecznapodroz.org/sluchaj-nas-online/

 

Brak postów do wyświetlenia