Jedziemy na cmentarz – Odcinek 29

317

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Jedziemy na cmentarz
Jedziemy na cmentarz

Być człowiekiem znaczy być w drodze

Alfrieda Längle

Okresy przedświąteczne i czas po świętach to czas, w którym ruch staje się bardzo intensywny. Ale szczególne miejsce na listach świąt zajmuje pod tym względem Uroczystość Wszystkich Świętych. Wszyscy tego dnia jadą na cmentarz. Setki, a przy wielkich nekropoliach tysiące samochodów blokują całe kilometry dróg. Tworzą się trudne, nerwowe sytuacje. Ktoś komuś zajechał, ktoś kogoś zablokował. Nie daj Boże, dojdzie do jakiejś stłuczki. Nerwy, złość, a żeby tego uniknąć – kombinowanie, jak się zorganizować. A przecież jedziemy na cmentarz. Na spotkanie z przemijalnością. Może naszym celem jest grób, w którym zostaniemy pochowani. Czym jest to święto? Dla wierzących chrześcijan świętowaniem nadziei, którą lokują po tamtej stronie cezury zwanej śmiercią. Dla niewierzących lub wierzących niechrześcijan – to już różnie. Ale trudno tego dnia uniknąć cmentarza. Co zrobimy ze świadomością własnej śmiertelności? 

O tym będzie najbliższa audycja „Bezpieczna Droga przez Życie”.

Jedziemy na cmentarz – Bezpieczna Droga przez Życie, cz. 1

Jedziemy na cmentarz – Bezpieczna Droga przez Życie, cz. 2

Jedziemy na cmentarz – Bezpieczna Droga przez Życie, cz. 3

O audycji

Audycja „Bezpieczna Droga przez Życie” to przede wszystkim rozmowy w drodze i o drodze, które dotyczą życiowych, istotnych spraw. Audycję poprowadzi ww. Waldemar Linke, pasjonista, wykładowca Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego.

Piszcie na adres waldemarlinke@radiobp.org. Wysyłając mail można podzielić się własnymi przemyśleniami, zadać pytanie, zaproponować temat do następnej rozmowy.

Na zdjęciu Waldemar Linke. Prowadzący nową audycję w Radiu Bezpieczna Podróż
Pasjonista Waldemar Linke

Zainteresowała cię tematyka poruszana w audycji? Posłuchaj także innych odcinków z tego cyklu. A znajdziesz je tutaj.

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia