Jedziemy na cmentarz – Odcinek 29

0
57
Jedziemy na cmentarz
Jedziemy na cmentarz

Być człowiekiem znaczy być w drodze

Alfrieda Längle

Okresy przedświąteczne i czas po świętach to czas, w którym ruch staje się bardzo intensywny. Ale szczególne miejsce na listach świąt zajmuje pod tym względem Uroczystość Wszystkich Świętych. Wszyscy tego dnia jadą na cmentarz. Setki, a przy wielkich nekropoliach tysiące samochodów blokują całe kilometry dróg. Tworzą się trudne, nerwowe sytuacje. Ktoś komuś zajechał, ktoś kogoś zablokował. Nie daj Boże, dojdzie do jakiejś stłuczki. Nerwy, złość, a żeby tego uniknąć – kombinowanie, jak się zorganizować. A przecież jedziemy na cmentarz. Na spotkanie z przemijalnością. Może naszym celem jest grób, w którym zostaniemy pochowani. Czym jest to święto? Dla wierzących chrześcijan świętowaniem nadziei, którą lokują po tamtej stronie cezury zwanej śmiercią. Dla niewierzących lub wierzących niechrześcijan – to już różnie. Ale trudno tego dnia uniknąć cmentarza. Co zrobimy ze świadomością własnej śmiertelności? 

O tym będzie najbliższa audycja „Bezpieczna Droga przez Życie”.

Jedziemy na cmentarz – Bezpieczna Droga przez Życie, cz. 1

Jedziemy na cmentarz – Bezpieczna Droga przez Życie, cz. 2

Jedziemy na cmentarz – Bezpieczna Droga przez Życie, cz. 3

O audycji

Audycja „Bezpieczna Droga przez Życie” to przede wszystkim rozmowy w drodze i o drodze, które dotyczą życiowych, istotnych spraw. Audycję poprowadzi ww. Waldemar Linke, pasjonista, wykładowca Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego.

Piszcie na adres waldemarlinke@radiobp.org. Wysyłając mail można podzielić się własnymi przemyśleniami, zadać pytanie, zaproponować temat do następnej rozmowy.

Na zdjęciu Waldemar Linke. Prowadzący nową audycję w Radiu Bezpieczna Podróż
Pasjonista Waldemar Linke

Zainteresowała cię tematyka poruszana w audycji? Posłuchaj także innych odcinków z tego cyklu. A znajdziesz je tutaj.