Wywiad z Anitą Włodarczyk

337

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Wywiad z Anitą Włodarczyk
Wywiad z Anitą Włodarczyk

W inauguracyjnym odcinku trzeciego sezonu audycji „Kultura w otoczeniu osób niepełnosprawnych” Dominik Kubalski przeprowadził wywiad z Anitą Włodarczyk. Utalentowana polska multimedalistka oraz wielokrotna mistrzyni olimpijska odpowiadała na pytania, dotyczące sportu ale nie tylko. Rozmowa zapowiada się ciekawie, dlatego zapraszamy do słuchania.

Wywiad z Anitą Włodarczyk – o niepełnosprawnych sportowcach

Sportsmenka zwróciła uwagę na fakt, że osoby niepełnosprawne coraz chętniej oraz odważniej uprawiają sport. Kiedy Anita zaczynała uprawiać sport paraolimpijczyków było znaczniej mniej i mieli pod górkę. Obecnie ta sytuacja się zmienia na lepsze. Organizowane są różnego rodzaju imprezy sportowe, w tym Igrzyska Paraolimpijskie, dzięki którym niepełnosprawni sportowcy mogą przebić się do świadomości kibiców.

Wywiad z Anitą Włodarczyk – rodzinne pasje sportowe

Anita Włodarczyk od dziecka interesowała się sportem. Pasję do sportu zaszczepili w niej rodzice, którzy amatorsko uprawili sport. Mama koszykówkę, a tata piłkę nożną. Rodzinnie wraz ze starszym bratem lubiła oglądać występy sportowe kadry narodowej. Ponadto jeździła z rodzicami oglądać żużel. Ulubionym przedmiotem szkolnym przyszłej mistrzyni olimpijskiej był oczywiście WF. Lekkoatletykę zaczęła trenować dość późno, ponieważ dopiero w pierwszej klasie liceum. Choć Anita urodziła się w małej miejscowości to na szczęście w jej rodzinnym Rawiczu działał klub lekkoatletyczny, dzięki któremu mogła zacząć ćwiczyć profesjonalnie.

Wywiad z Anitą Włodarczyk – treningi

Aby być w mistrzowskiej formie Anita trenuje od listopada do maja. Jak powiedziała na zgrupowaniach sportowych poza domem spędza średnio 320 dni w roku. W trakcie zgrupowań trenuje dwa razy dziennie. Codziennie trenuje rzut młotem. 3 razy w tygodniu ma treningi siłowe. W maju Anita rozpoczyna sezon startowy, który trwa do końca sierpnia. Po tym intensywnym okresie sportsmenka ma chwilę odpoczynku, która jest uzależniona od ustaleń z kadrą trenerską.

Więcej ciekawostek na temat Anity Włodarczyk usłyszą Państwo w poniższym podcaście.

Kultura w otoczeniu osób niepełnosprawnych, cz. 1

Kultura w otoczeniu osób niepełnosprawnych, cz. 2

Kultura w otoczeniu osób niepełnosprawnych, cz. 3

Zapraszamy na audycje Dominika Kubalskiego pod nazwą Kultura w otoczeniu osób niepełnosprawnych. Projekt jest dofinansowany ze środków Fundacji Agencji Rozwoju Przemysłu.

Jeśli nie chcą Państwo przegapić kolejnych odcinków “Kultury w otoczeniu osób niepełnosprawnych” to zapraszamy do słuchania audycji w Radiu Bezpieczna Podróż w każdą niedzielę po 20:00.

Natomiast archiwalne wywiady mogą Państwo znaleźć TUTAJ.

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia