71 ROCZNICA PRODUKCJI FSC Lublin 6.11.2022

555

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Zapraszamy Was po raz kolejny do Lublina, tym razem będzie to 71 ROCZNICA PRODUKCJI FSC.
Organizator będzie robił wszystko co w jego mocy, aby to spotkanie mające na celu odpowiednie uczczenie historycznej daty zostało w należyty sposób przeprowadzone.
Podczas spotkania dla osób zainteresowanych jest możliwość samodzielnego zwiedzania terenu fabryki i wykonania przepięknych zdjęć w jej otoczeniu.

Wzorem Warszawy, gdzie pod byłą fabryką FSO spotykają się miłośnicy i pasjonaci dawnej motoryzacji by uczcić historyczną datę otwarcia zakładu, postanowiliśmy zrobić w Lublinie coś na podobieństwo warszawskiego wydarzenia.
Niewątpliwym plusem wydarzenia jest to że możemy spotykać się za bramą na terenie dawnej FSC.
Organizator zachęca do współtworzenia wydarzenia i ma nadzieję na liczne przybycie zmotoryzowanych i pieszych oraz wszystkich miłośników motoryzacji.
Zapraszamy wszystkich posiadaczy pojazdów Polskiej produkcji, a zwłaszcza tych wyprodukowanych przez FSC.
Wszystkie pojazdy zagraniczne tylko wyprodukowane do 1985 roku.
Podczas wydarzenia odbędzie się giełda części, jest więc szansa na zdobycie poszukiwanych elementów. Zachęcamy wszystkich do przywiezienia tego co Wam zbywa, może ktoś właśnie tego szuka.
Rozdane będą pamiątkowe wlepki na auta.
Tradycyjnie przewidziane jest też przemówienie kogoś z zarządu FSC.

71 ROCZNICA PRODUKCJI FSC – Harmonogram na plakacie

Lubelska Fabryka Samochodów Ciężarowych (nazwa nadana 1 stycznia 1951 roku) to bez wątpienia jeden z największych zakładów przemysłowych Lubelszczyzny i czołowych producentów branży samochodowej w Polsce Ludowej w XX wieku. Pomysł powstania w tym miejscu fabryki samochodów pojawił się już przed wojną. We wrześniu 1938 roku w dzielnicy Tatary (północno-wschodnia część Lublina) rozpoczęto budowę hali produkcyjnej warszawskiej firmy Lilpop Rau i Loewenstein. Podstawą produkcji miały być podzespoły do samochodów osobowych i ciężarowych – na licencji amerykańskiego Chevroleta.

Ważna informacja – czytaj na naszej stronie 71 Rocznica Rozpoczęcia Produkcji w FSO Fabryce Samochodów Osobowych w Warszawie 5.11.2022 od godziny 9.00

Pojazdy produkowane w FSC

Do samochodów, które zostały stworzone i były produkowane w lubelskiej FSC należą:

  • FSC Lublin-51
  • FSC Żuk (FS Żuk)
  • FS Lublin (Daewoo LublinAndoria LublinIntrall Lublin)
  • Intrall Lubo
  • Honker
  • Honker Cargo

Koniec produkcji Żuka 13.02.1998 Łącznie wyprodukowano 587 500 Żuków, ale ostatni egzemplarz ma numer seryjny 587 818, co może wskazywać na nieco większą ilość, niż podają oficjalne źródła.

 

Film reklamowy FSC w Lublinie – Lublin Żuk

Żuk wersje A-06, A0-7, A0-11A,0-13, A-014, lata produkcji 1970-98.

Żuk produkowany w Egipcie – Eltramco Ramzes później nazywany Eltramco Rama

Eltramco Ramzes Seria Wstępna #2

70 lat FSC i FSO 2021 zlot od „Roboty Na Dachu”

Wydarzenie na stronie organizatora fb/71-rocznica-produkcji-fsc/

Pomóżcie nam tworzyć dla Was

Na koniec informujemy że równocześnie odbędzie się druga impreza dotycząca obchodów 72 rocznicy FSO. 72 Rocznica Rozpoczęcia Produkcji w FSO 4.11.2023 Warszawa . A także POŻEGNANIE Z FABRYKĄ w OBR SO – 72 LECIE FSO 4.11.2023 Warszawa

I na koniec jeżeli jesteś fanem motoryzacji i nie tylko, a zastanawiasz się co zrobić z wolnym czasem? Wybierz się na jedną z bez wątpienia godnych uwagi imprez umieszczonych w naszym kalendarzu Zlot Spotkanie Motoryzacja Piknik sezon 2022. Z pewnością mogą Cię też zainteresować inne tematy umieszczone na naszej stronie. Kalendarz imprez motoryzacyjnych 2022 to jest to.

https://bezpiecznapodroz.org/sluchaj-nas-online/

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia