5 MIL. Bieg Dzielnicy Włochy

0
64
5 mil Bieg Dzielnicy Włochy
5 mil Bieg Dzielnicy Włochy

Już w tę niedzielę o godzinie 11:00 wystartuje 1. edycja zawodów 5 MIL. Bieg Dzielnicy Włochy, na który serdecznie zapraszamy w imieniu organizatora wydarzenia Urzędu Dzielnicy Włochy miasta stołecznego Warszawy.

Bieg na nietypowym dystansie

Zawody 5 mil Bieg Dzielnicy Włochy zostaną rozegrane na nietypowym dystansie 5 mil, czyli 8,05 km. Można zatem śmiało powiedzieć, że będzie to nie lada gratka dla biegaczy, aby pobiec na wyjątkowym dystansie. Zwłaszcza dla tych biegaczy, którzy zazwyczaj startują w biegach na 5 lub 10 km.

Zapowiedź biegu

Biegacze wystartują punktualnie o godzinie 11:00 spod Urzędu Dzielnicy Włochy przy Alei Krakowskiej 257. Zawodnicy pobiegną trasą obfitującą w liczne zakręty, a zatem wymagającej odpowiedniej strategii podczas biegu. W związku z tym osoby, które będą chciały powalczyć o najwyższe miejsca w klasyfikacji muszą się przygotować na ostre wiraże. Meta zawodów znajduje się w Parku Staw Koziorożca nad brzegami malowniczego stawu. Na pokonanie trasy zawodnicy mają 70 minut od rozpoczęcia biegu.

5 MIL. Bieg Dzielnicy Włochy – informacje dla uczestników

Organizatorzy wydarzenia 5 mil Bieg Dzielnicy Włochy przewidują nagrody dla najszybszych pań oraz panów zarówno w kategorii OPEN oraz wiekowej. Co ważne nagrody się nie dublują, o czym należy pamiętać. Opłata startowa za udział w biegu wynosi 50 zł, która w dniu zawodów minimalnie wzrasta do 60 zł. W ramach opłaty startowej biegacze otrzymają koszulkę techniczną wraz z imiennym numerem startowym. Natomiast po skończonym biegu na mecie każdy otrzyma pamiątkowy medal oraz wodę.

Organizator zapewnia uczestnikom depozyt oraz przebieralnie.

Radzimy się spieszyć, ponieważ limit uczestników to jedynie 600 osób, a chętnych jest wielu. Jeżeli chcą Państwo sprawdzić swoją kondycję na dystansie 5 mil to tutaj mogą się Państwo zarejestrować.

Na koniec warto dodać, że osoby powyżej 70 roku życia oraz niepełnoletnie są zwolnione z opłaty startowej.