Wywiad z Aleksandrą Lewandowską

620

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

W miniony piątek delegacja Radia Bezpieczna Podróż była obecna na XXII Forum Organizacji Pozarządowych Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Obecny na miejscu redaktor naczelny Paweł Kubalski przeprowadził wywiad z Aleksandrą Lewandowską z Fundacji Pro Omnis. Organizatorka wydarzenia opowiedziała nam zarówno o samym wydarzeniu, jak i przybliżyła sytuację lokalnych organizacji pozarządowych.

XXII Forum Organizacji Pozarządowych Województwa Kujawsko-Pomorskiego to wydarzenie, które powstało aby zachęcić organizacje pozarządowe z Województwa Kujawsko-Pomorskiego do wzajemnej wymiany doświadczeń. Lokalne organizacje zmagają się z wieloma problemami. Wspomniane Forum stwarza możliwość do spotkań, podczas których III sektor ma okazję do wypracowania wspólnych rozwiązań.

Radio Bezpieczna Podróż jako medium społecznym chce wspierać lokalne z Województwa Kujawsko-Pomorskiego, poprzez udzielanie czasu antenowego przedstawicielom organizacji pozarządowych.

Wywiad z Aleksandrą Lewandowską – rozmawia red. nacz. Paweł Kubalski

Na XXII Forum Organizacji Pozarządowych Województwa Kujawsko-Pomorskiego przyjechało ponad 100 przedstawicieli organizacji pozarządowych z całego Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Nasza rozmówczyni oznajmiła, że jest zadowolona z frekwencji. Duża frekwencja też jest potwierdzeniem, że organizacje pozarządowe bardzo potrzebują tego rodzaju przestrzeni do omawiania planów strategicznych.

Tegorocznej edycji Forum Organizacji Pozarządowych Województwa Kujawsko-Pomorskiego przyświeca hasło „Sieciowanie szansą na wzmocnienie i rozwój NGO”. Nasza rozmówczyni zadeklarowała, że to nie tylko puste słowa, ale idzie za tym cos więcej. Organizatorce wydarzenia zależy na zacieśnianiu współpracy pomiędzy NGO zarówno na szczeblu regionalnym, wojewódzkim, jak i krajowym. Aleksandra Lewandowska dodaje również, że nie chce na tym poprzestać i zależy jej na cementowaniu współpracy pomiędzy organizacjami pożytku publicznego, a jednostkami samorządu i biznesem.

Z pewnością może Państwa zainteresować artykuł, dotyczący XXII Forum Organizacji Pozarządowych Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Wspomniany tekst znajdą Państwo pod tym linkiem.

Nasza rozmówczyni powiedziała nam również czym się zajmuje sama fundacja Pro Omnis. Organizacja działa na terenie całego Województwa, koordynując akcje z dwóch najważniejszych miast wojewódzkich z Torunia oraz Bydgoszczy, gdzie znajduje się główna siedziba fundacji. Fundacja opiekuje się miejscowymi seniorami, a ponadto oferuje usługi gastronomiczno-cateringowe jako Talerz Pro Omnis.

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia