Kto weźmie samochód? – Odcinek 30

259

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Być człowiekiem znaczy być w drodze

Alfrieda Längle

Rozwód to sytuacja traumatyczna, a dobrą ilustracją tej traumy są sprawy majątkowe. Bardziej dosadną jest los dzieci, ale to zbyt bolesne, żeby robić z tego publicystykę. Więc co z rzeczami? Co, na przykład, z samochodem? Jak go podzielić? Piłować wzdłuż czy wszerz? I dlaczego tak łatwo decydujemy się, żeby dzielić to, co nie tak dawno łączyliśmy? Czy kryzys oznacza zawsze rozpad? Czy musi? Kiedyś ambicją każdego kierowcy było, by umieć naprawić przynajmniej najprostsze i najczęstsze usterki. Ktoś, kto z wymianą żarówki czy świecy gnałby do mechanika, byłby przedmiotem drwin. Dziś żarówki sami nie wymienimy, zwłaszcza w modelach, w których bez mała silnik trzeba wyjąć, albo mieć magiczny kluczyk, żeby wykonać te czynność. Nie naprawiamy, a najlepiej wymienić na nowy, nawet taki stary nowy, jak zacznie się psuć, znowu się zmieni. Czy to pomaga nam nawiązywać trwałe relacje? 

O tym będzie najbliższa audycja „Bezpieczna Droga przez Życie”.

Kto weźmie samochód? Cz. 1

Kto weźmie samochód? Cz. 2

Kto weźmie samochód? Cz. 3

O audycji

Audycja „Bezpieczna Droga przez Życie” to przede wszystkim rozmowy w drodze i o drodze, które dotyczą życiowych, istotnych spraw. Audycję poprowadzi ww. Waldemar Linke, pasjonista, wykładowca Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego.

Piszcie na adres waldemarlinke@radiobp.org. Wysyłając mail można podzielić się własnymi przemyśleniami, zadać pytanie, zaproponować temat do następnej rozmowy.

Na zdjęciu Waldemar Linke. Prowadzący nową audycję w Radiu Bezpieczna Podróż
Pasjonista Waldemar Linke

Zainteresowała cię tematyka poruszana w audycji? Posłuchaj także innych odcinków z tego cyklu. A znajdziesz je tutaj.

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia