Wywiad z Anną Popek

0
148
Wywiad z Anną Popek
Wywiad z Anną Popek

W drugim odcinku trzeciego sezonu audycji “Kultura w otoczeniu osób niepełnosprawnych” Dominik Kubalski przeprowadził wywiad z Anną Popek. Dziennikarka opowiedziała o specyfice swojej pracy, a także podzieliła się ciekawymi anegdotami. Jeśli są Państwo ciekawi jak wyglada praca prezentera radiowo-telewizyjnego od kuchni to zapraszamy do lektury oraz odsłuchu.

Wywiad z Anną Popek – Dlaczego wybrała zawód prezenterki?

Dziennikarka w rozmowie z naszym redakcyjnym kolegą powiedziała dlaczego została dziennikarką radiowo-telewizyjną. Jak się okazało zaczęła chodzić na warsztaty dziennikarskie jako dziecko. Zajęcia tak się jej spodobały, że postanowiła zostać prezenterką. W tym celu poszła na studia polonistyczne oraz dziennikarskie, które uzupełniła o wiedzę z zakresu ekonomii. Obecnie dziennikarka prowadzi pasmo radiowe “Leniwe przedpołudnie” w radiowej Trójce, audycję “Między nami kobietami” w Polskim Radiu 24, a także programów telewizyjnych “Wstaje dzień” oraz “Wielki Test” na antenie Telewizji Polskiej. A co redaktorka uważa o pracy prezentera telewizyjnego? Zdaniem naszej rozmówczyni praca bywa wymagająca, ale z czasem można przywyknąć. Na pewno w pracy prezentera trzeba wystrzegać się rutyny oraz trzeba interesować się ludźmi, ponieważ potem słychać czy jesteśmy zainteresowani drugim człowiekiem.

Anna Popek w programie “Wstaje dzień” Foto: instagram.com/annapopek_official/

Wywiad z Anną Popek – Praca w PLL LOT

Z pewnością niewielu z Państwa wie, że Anna Popek w przeszłości pracowała jako rzeczniczka prasowa Polskich Linii Lotniczych LOT. A jak do tego doszło? Dziennikarka była zaproszona na konferencję prasową, na której przedstawiciele LOT-u przedstawiali dziennikarzom nowe kierunki w swojej ofercie. Każdy z redaktorów prowadził jakiś swój autorski program. Anna Popek była wówczas prezenterką programu “Sukces w Ameryce”, który traktował o znanych ludziach, którzy odnieśli sukces za wielką wodą. Niedługo potem naszej rozmówczyni zaproponowano posadę rzecznika prasowego, którą przyjęła. Anna Popek zdradziła nam, że początkowo zadania na nowym stanowisku stanowiły dla niej wyzwanie, ponieważ wykraczały poza dawny zakres obowiązków. Jednak ze względu na swoją dziennikarską przeszłość była świadoma potrzeb kolegów i koleżanek po fachu, co na pewno było pomocne. Anna Popek powiedziała, że najbardziej jest dumna z zorganizowania spotkania z ojcem świętym Jana Pawła II w hangarze lotów w 1999 roku.

Jeżeli chcą Państwo między innymi dowiedzieć się, co zainspirowało Annę Popek do założenia fundacji “Kulturalna Polska” oraz jakie są jej kryteria dobrze napisanego artykułu to koniecznie wysłuchajcie całej audycji z rozmowy Dominika Kubalskiego z Anna Popek.

Kultura w otoczeniu osób niepełnosprawnych, cz. 1

Kultura w otoczeniu osób niepełnosprawnych, cz. 2

Kultura w otoczeniu osób niepełnosprawnych, cz. 3

Kultura w otoczeniu osób niepełnosprawnych, cz. 4

Kultura w otoczeniu osób niepełnosprawnych, cz. 5

Jeśli nie chcą Państwo przegapić kolejnych odcinków “Kultury w otoczeniu osób niepełnosprawnych” to zapraszamy do słuchania audycji w Radiu Bezpieczna Podróż w każdą niedzielę po 20:00.

Natomiast archiwalne wywiady mogą Państwo znaleźć TUTAJ.

Zapraszamy na audycje Dominika Kubalskiego pod nazwą Kultura w Otoczeniu osób niepełnosprawnych. Projekt jest dofinansowany ze środków Fundacji Agencji Rozwoju Przemysłu.