Legionowski Dzień Walki z Cukrzycą

0
62
Legionowski Dzień Walki z Cukrzycą
Legionowski Dzień Walki z Cukrzycą

W kolejnej audycji “Legionowo – Miasto przyjazne Mieszkańcom” przewodnim tematem audycji był Legionowski Dzień Walki z Cukrzycą. Ida Parakiewicz-Czyżma, Sekretarz Miasta Legionowa oraz Ewa Sobierajska, Główna Specjalistka ds. Współpracy z Organizacjami Pozarządowymi były gościniami Dominika Morawskiego.

Legionowski Dzień Walki z Cukrzycą

Co było impulsem do tego, aby zorganizować Legionowski Dzień Walki z Cukrzycą? Włodarze miasta wspólnie z legionowskimi przychodniami przeprowadzili badanie, z którego wynikło, że prawie 24% społeczności lokalnej boryka się z problemem cukrzycy. W związku z tym, że prawie jedna czwarta mieszkańców ma problemy zdrowotne tego typu zarząd postanowił podjąć konkretne kroki. Tym samym Ratusz podjął się zorganizowania wydarzenia mającego na celu promocję zdrowia wśród mieszkańców. Z cukrzycą można walczyć chociażby wprowadzając do swojego życia zdrowe nawyki. Nawet minimalne zmiany stylu takie jak jak wprowadzenia delikatnej aktywności fizycznej mogą zdziałać cuda.

Warto dodać, że w związku z Legionowskim dniem Walki z Cukrzycą władze Ratusza odezwały z apelem do szkół oraz przedszkoli, aby zachęcić do obchodów w placówkach oświatowych. Odezwa spotkała się z pozytywnym odbiorem i dyrektorzy przesłali władzom miasta swoje pomysły jak można uczcić ten dzień w zarządzanej przez nich placówkach. W każdej placówce będą zorganizowane lekcje poświęcone tematowi zdrowego żywienia oraz aktywności fizycznej.

Legionowski Dzień Walki z Cukrzycą – plan imprezy

Przez cały dzień w ratuszu będzie można wyrobić kartę EKUZ oraz potwierdzić profil zaufany. Ponadto na miejscu będzie EKO kiermasz. Osoby, które lubią aktywnośc fizyczną zapraszamy na trening Nordic Walking, który odbędzie się o godzinie 12:00 za ratuszem. O godzinie 14:00 rozpocznie się panel z wykładami, dotyczącymi między innymi metod leczenia cukrzycy, dobory diety w cukrzycy oraz aktywności fizycznej dla osób z cukrzycą. Po wykładach odbędzie się debata poświęcona zmianom jakie muszą zajść w stylu życia osób, u których zdiagnozowano cukrzycę. Zwieńczeniem wydarzenia będzie spotkanie z dziennikarką Katarzyną Bosacką. Autorka programu “Wiem, co jem” ostatnio skomentowała zestaw Ralpha Kaminskiego, który wszedł do w popularnej sieci barów szybkiej obsługi McDonald.

Legionowo – Miasto Przyjazne Mieszkańcom, cz. 1

Legionowo – Miasto Przyjazne Mieszkańcom, cz. 2

Legionowo – Miasto Przyjazne Mieszkańcom, cz. 3

Legionowo – Miasto Przyjazne Mieszkańcom, cz. 4

Zainteresował Cię temat spraw społeczności legionowskiej? Z pewnością więcej materiałów na ten temat znajdziesz tutaj.