Volkswagen T-Roc czy Skoda Karoq?

3694

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

t-roc w kolorze zielonym
skoda karoq jest większa od vw t-roc, dłuższa i szersza

Bezpieczny zakup auta czyli poradnik Radia Bezpieczna Podróż. Rozważamy co lepiej kupić, Skodę Karoq czy VW T-Roc a że są to bliźniaki techniczne to wybór nie jest łatwy. VW T-Roc vs Skoda Kamiq – opinie – rozważania

VW T-Roc TSI DSG czy może Skoda Karoq TSI DSG

Rozważanie nie jest łatwe, z jednej strony podzespoły napędowe obu aut są identyczne, różni je jedynie znaczek na obudowie silnika. Tak więc nie ma co dyskutować który będzie mniej się psuł lub psuł się więcej. VW T-Roc opinie ma niemal nieskazitelne, ale to samo mamy w przypadku Karoqa. Jedyne co może różnić te auta to jakość montażu wnętrza i karoserii, to robią oddzielne fabryki, czeska i niemiecka. No tak ale standaryzacja korporacyjna, szkolenia pracowników i kontrola jakości to stempelek Volkswagena czyli różnic nie będzie.

VW T-Roc vs Skoda Karoq - t-roc z tyłu
bezpieczny zakup skoda kqroq czy vw t-roc co lepsze?

To zaczyna być jak MacDonalds, wszędzie, niezależnie od szerokości i wysokości geograficznej zawsze tak samo. No ale to chyba nie jest powód do zmartwień, ja pamiętam czasy kiedy odbierając Poloneza z Fabryki(salonów nie było) to był dramat. Auto kwalifikowało się od razu do warsztatu jeśli dojechało o własnych siłach by usunąć usterki. Teraz kiedy Toyota narzuciła standardy jakości wszyscy musieli równać w górę. Na chwilę obecną również pozycjonowanie obu marek zaczyna się równać. Bardzo dużo użytkowników nie jest przekonanych o większym prestiżu VW ponad Skodą.

VW T-Roc vs Skoda Karoq - skoda karoq w kolorze miedzianym
skoda karoq jest większa od vw t-roc i to o 12cm

Volkswagen T-Roc vs Skoda Karoq plus TSI z DSG opinie o komforcie

Subiektywnie komfort podróżowania jest identyczny. Jakość wykonania wnętrza jest podobna choć przynajmniej klimat wystroju różni się a to może prowadzić do zaburzonej oceny aut. Kierowca w którego gust trafi wystrój Skody będzie ją postrzegał jako lepszą bo spełniającą jego oczekiwania, nawet tylko podświadomie. Tak samo będzie w odwrotnej sytuacji. Jedno jest pewne, dopracowanie mechaniki jest bardzo wysokie, zastosowane rozwiązania są najwyższego lotu w tej kategorii cenowej. To skutkuje tym że auta pomimo że nie są hybrydami zadowalają się małymi dawkami paliwa. W obu przypadkach podróżowanie w umiarkowany sposób skutkowało średnim zużyciem paliwa poniżej 6l/100km a przypominam że to auta na benzynę. VW T-Roc vs Skoda Karoq, brak jednoznacznego werdyktu.

VW T-Roc vs Skoda Karoq - skoda karoq z boku
skoda karoq jest większa od vw t-roc

Gdyby producent pokusił się o układ hybrydowy ten wynik by spadł jeszcze o ok litr. Co do komfortu to Skoda Kamiq jest ciut większa, dłuższa i szersza ale znów subiektywnie tego nie odczułem. Pamiętając że jest jeszcze jeden produkt podobny w ramach koncernu bo SEAT ma takowy to współpraca przy produkcji i projektowaniu oraz dzielenie się rozwiązaniami jest ogromne. To daje możliwości wypracowania najlepszych rozwiązań które swym poziomem jakości przebiją konkurencję. Jeżeli szukacie crossovera średniego rozmiaru w rozsądnej cenie to te dwie oferty są dla Was. Nie będę sugerował którego bym wybrał bo jestem konserwatystą i zawsze wybieram Golfa GTI od ponad 30lat. Wtedy było prościej a pojęcie SUV czy Crossover nie istniało.

Bezpieczny zakup auta czyli Volkswagen T-Roc vs Skoda Karoq TSI DSG

bezpieczny zakup auta Volkswagen T-Roc czy Skoda Karoq

aktualna oferta Skody oraz Volkswagena

zapoznaj się z porównaniem Eclipsa z Arkaną

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia