Wywiad z Kurtem Schellerem

402

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Wywiad z Kurtem Schellerem
Wywiad z Kurtem Schellerem

W trzecim odcinku trzeciego sezonu audycji „Kultura w otoczeniu osób niepełnosprawnych” Dominik Kubalski przeprowadził wywiad z Kurtem Schellerem. Kurt jest szwajcarskim szefem kuchni, krytykiem kulinarnym oraz założycielem Akademii Kurta Schellera. Jest to również pierwszy kucharz, który przyjął zaproszenie do programu „Kultura w otoczeniu osób niepełnosprawnych”.

Wywiad z Kurtem Schellerem – kulinarna ścieżka kariery

Kurt Scheller jest szefem kuchni, który zdobywał doświadczenie na prawie każdym kontynencie. Pracował w restauracjach między innymi w Anglii, Bahrajnie, Egipcie, Hiszpanii, Holandii, Kuwejcie, Niemczech, Polsce, Rosji oraz Szwajcarii.

Kurt Scheller w akcji Foto: Wild Berry

Wywiad z Kurtem Schellerem – współpraca z niepełnosprawnymi

Kurt Scheller w rozmowie z Dominikiem powiedział, że w swojej pracy miał okazję współpracować z osobami niepełnosprawnymi, które były niedosłyszące. Stanowiło to spore wyzwanie w pracy na kuchni, ponieważ zawód kucharza wymaga pracy manualnej. Ponadto kucharze muszą bardzo szybko przekazywać miedzy sobą sobie informację. Natomiast osoby głuchonieme porozumiewają się za pomocą języka migowego, który wymaga zaangażowania rąk oraz dłoni, które są nieodzowne w pracy kucharza. Kurt Scheller przytoczył również anegdotę z piekarni, gdzie osoba niedosłysząca nie słyszała dzwonku telefonu, przez co nie była świadoma, że powinna wypiec większą ilość pieczywa podczas swojej zmiany.

Zapraszamy do wysłuchania pełnej rozmowy z Kurtem Schellerem, wybitnym szefem kuchni.

Kultura w otoczeniu osób niepełnosprawnych, Cz. 1

Kultura w otoczeniu osób niepełnosprawnych, cz. 2

Kultura w otoczeniu osób niepełnosprawnych, cz. 3

Zapraszamy na audycje Dominika Kubalskiego pod nazwą Kultura w Otoczeniu osób niepełnosprawnych. Projekt jest dofinansowany ze środków Fundacji Agencji Rozwoju Przemysłu.

Jeśli nie chcą Państwo przegapić kolejnych odcinków “Kultury w otoczeniu osób niepełnosprawnych” to zapraszamy do słuchania audycji w Radiu Bezpieczna Podróż w każdą niedzielę po 20:00.

Natomiast archiwalne wywiady mogą Państwo znaleźć TUTAJ.

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia