OSiR Żoliborz

343

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

OSiR Żoliborz
OSiR Żoliborz

W drugiej audycji z cyklu “Żoliborz – moje miejsce” przeprowadziliśmy wywiad z Pawłem Michalcem, Burmistrzem Żoliborza oraz Michałem Szpakiewiczem, dyrektorem OSiR Żoliborz. Rozmowa dotyczyła oferty zajęć sportowych oraz rekreacyjnych oferowanych mieszkańcom dzielnicy Żoliborz.

OSiR Żoliborz – historia

Ośrodek Sportu i Rekreacji na Żoliborzu został zbudowany w miejscu dawnego klubu RKS Marymont Warszawa – jeden z najstarszych klubów sportowych działających na terenie Warszawy. Był to tętniący życiem ośrodek, który prowadził między innymi sekcję łuczniczą, piłkarską, lekkoatletyczną, a także łyżwiarską. Co więcej na murawie boiska należącego do klubu trenowała polska reprezentacja piłkarska z 1974 roku. Podsumowując jest to miejsce, które ma ciekawą historię i swoje tradycje. Warto wspomnieć, że trenował tu między innymi Kazimierz Deyna, bracia Michał i Marcin Żewłakowie, a także Jan Brodzki.

OSiR Żoliborz – planowana rewitalizacja

Władze Żoliborza zamierzają w przyszłości organizować więcej imprez sportowych na terenie dzielnicy. Jednak wymaga to gruntownej rewitalizacji stadionu piłkarskiego, boisk oraz pawilonu sportowego wchodzącego w skład żoliborskiego OSiR-u. Na ten moment ośrodek może się już pochwalić nowoczesną pływalnią, z której chętnie korzystają mieszkańcy Warszawy. Oczywiście władze dzielnicy nie chcą na tym poprzestać. OSiR Żoliborz ma duże walory historyczne oraz architektoniczne, dlatego władze dzielnicy chcą go odrestaurować jednocześnie zachowując jego dawny wygląd. Warto zaznaczyć, że obiekt znajduje się pod stałą opieką konserwatora zabytków. Plan rewitalizacyjny jest rozpisany na 2-3 kadencje władz dzielnicowych, czyli około 10-15 lat. Obecnie są przygotowywane odpowiednie dokumenty oraz plany architektoniczne. Urząd Dzielnicy dąży do tego, aby rozpocząć prace modernizacyjne już w przyszłym roku. Warto tutaj podkreślić, że prace nie spowodują całkowitego zamknięcia ośrodka, a jedynie tymczasowe utrudnienia. Prace modernistyczne mają się toczyć w sposób jak najmniej inwazyjny dla mieszkańców dzielnicy

Jeżeli chcą Państwo posłuchać jak prezentuje się koncepcja modernizacji obiektów sportowych przy ulicy Potockiej to zapraszamy do wysłuchania pełnej rozmowy Dominika Morawskiego z przedstawicielami dzielnicy. Ponadto z podcastu dowiedzą się Państwo również jak się prezentuje obecna oferta zajęć sportowych OSiR-u Żoliborz, zatem zapraszamy do odsłuchu.

OSiR Żoliborz, Żoliborz – moje miejsce, cz. 1

Żoliborz – moje miejsce, cz. 2

Żoliborz – moje miejsce, cz. 3

Jeśli chcą Państwo odsłuchać archiwalne podcasty z cyklu “Żoliborz – moje miejsce” to wystarczy kliknąć znajdziesz TUTAJ.

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia