Wywiad z Mariolą Kuczyńską

47

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Wywiad z Mariolą Kuczyńską
Wywiad z Mariolą Kuczyńską

W kolejnej audycji “Mazowsze dla niepełnosprawnych” usłyszycie wywiad z Mariolą Kuczyńską. Rozmowę z Kierownikiem terapii zajęciowej w Legionowie przy Ośrodku Pomocy Społecznej przeprowadzili wspólnie Paweł oraz Dominik Kubalski.

Wywiad z Mariolą Kuczyńską – o pracy w OPS w Legionowie

Mariola Kuczyńska pracuje w Ośrodku Pomocy Społecznej od samego początku utworzenia Warsztatu Terapii zajęciowej istnienia, czyli 1 listopada 1996 roku. Nasz gość wspomina, że na początku każdemu z pracowników przydzielono zadanie doposażenia placówki w akcesoria niezbędne do funkcjonowania ośrodka. W tym placówka obchodzi 26 rocznicę utworzenia Warsztatu Terapii Zajęciowej. Obecnie z Warsztatu korzysta stała liczba 35 uczestników o różnym stopniu niepełnosprawności.

Tego typu warsztat dla osób niepełnosprawnych trwa łącznie 6 lat. W tym czasie uczestnicy nabywają podstawowe umiejętności niezbędne do funkcjonowania w społeczeństwie, a ponadto kształcą się zawodowo. Dzięki temu uczestnicy po zakończeniu takich warsztatów są gotowa do podjęcia pracy zawodowej. Jeżeli Rada Programowa uzna, że uczestnik rokuje to wówczas taka osoba może starać się o pracę na stanowisku pracy chronionej lub w Zakładzie Aktywności Zawodowej. Przypominamy, że Fundacja Emanio Arcus będąca koncesjonariuszem Radia Bezpieczna Podróż prowadzi taki zakład w ramach Restauracji Zdrówko. W przypadku, gdy uczestnik nie rokuje to wówczas istnieje możliwość przedłużenia pobytu w ośrodku na kolejne 6 lat.

Wywiad z Mariolą Kuczyńską – pracownie tematyczne dla podopiecznych

W ramach warsztatu terapii zajęciowej funkcjonuje 7 pracowni, w tym kulinarna, krawiecka, plastyczna, komputerowa, kserograficzna, rękodzieła artystycznego, a także pielęgnacji roślinnej. Uczestnicy z pracowni artystycznych przygotowują rękodzieła, które następnie są sprzedawane. Ostatnio podopieczni przygotowywali stroiki oraz wiązanki na Uroczystość Wszystkich Świętych. Wszelkie ogłoszenia, dotyczące zarówno sezonowych akcji jak wspomniana, jak i bieżących informacji o ośrodku znajdą Państwo na STRONIE placówki oraz na jej PROFILU na Facebooku. Pieniądze ze sprzedaży rękodzieła zasilają konto, z którego są opłacane między innymi turnusy nad morzem dla podopiecznych ośrodka. Pracownia komputerowa oraz kserograficzna odpowiada za materiały potrzebne do funkcjonowania placówki. Z kolei pracownia kulinarna przygotowuje poczęstunek dla gości podczas wydarzeń organizowanych przez ośrodek, a także piecze okolicznościowe ciasta. Jeśli chcą być Państwo na bieżąco z tym co się dzieje w Ośrodku

Zapraszamy do wysłuchania pełnej rozmowy z Mariolą Kuczyńską.

Wywiad z Mariolą Kuczyńską – Mazowsze dla niepełnosprawnych, cz. 1

Mazowsze dla niepełnosprawnych, cz. 2

Mazowsze dla niepełnosprawnych, cz. 3

W związku z tym, że mogą być Państwo zainteresowani odsłuchem innych podcastów z cyklu „Mazowsze dla niepełnosprawnych” wszystkie archiwalne audycje zamieszczamy pod tym linkiem.

Partnerem audycji “Mazowsze dla niepełnosprawnych” jest Samorząd Województwa Mazowieckiego.

Brak postów do wyświetlenia