Poczytalnia w Legionowie

360

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Poczytalnia w Legionowie
Poczytalnia w Legionowie

Tematem najnowszej audycji “Legionowo – Miasto przyjazne Mieszkańcom” była tzw. Poczytalnia, czyli Miejska Biblioteka Publiczna w Legionowie, o której rozmawialiśmy z dyrektorem placówki, Tomaszem Talarskim oraz jego zastępcą Karoliną Błaszczak-Modzelewską, natomiast wywiad przeprowadził Dominik Morawski.

Poczytalnia w Legionowie – Opieka nad dziećmi

W tym roku w Poczytalni był organizowany cykl spotkań dla rodziców „Biblioteka rodzin”. W ramach projektu rodzice mogli brać udział w warsztach, chociażby z fizjoterapeutą, pedagogiem, psychologiem oraz optometrystą. Eksperci doradzali jak wesprzeć dziecko z problemami z czytaniem. Jak się okazuje opiekunowie często przymykają oko na detale, które mogą odgrywać kolosalną rolę w procesie nauki. Podczas wykładów zaproszeni goście podpowiadali na jakie zachowania należy zwracać uwagę, aby już na wczesnym etapie wykryć niepokojące sygnały. Jest to o tyle ważne, ponieważ im wcześniej je zauważymy to tym szybciej dziecko otrzyma niezbędną pomoc od lekarzy i specjalistów. Warto wspomnieć, że w trakcie trwania wykładów rodzice mogli zostawić swoje pociechy pod okiem pracowników biblioteki. Zespół Poczytalni zadbał o animacje dla najmłodszych, aby rodzice mogli przyswoić nową wiedzę. Na koniec warto podkreślić, że projekt został zrealizowany, dzięki dofinansowaniu ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Miejska Biblioteka Publiczna w Legionowie
Miejska Biblioteka Publiczna w Legionowie

Poczytalnia w Legionowie – Legionowo uwielbia stand-up

Miejska Biblioteka Publiczna w Legionowie oferuje czytelnikom dużo więcej niż tradycyjnie rozumiana biblioteka. Poczytalnia organizuje szereg wydarzeń kulturalnych w swojej głównej siedzibie na dworcu kolejowym w Legionowie. W sali widowiskowej, która znajduje się na terenie biblioteki regularnie odbywają się między innymi stand-upy. Jak się dowiedzieliśmy występy komików wypełniają salę widowiskową po brzegi. 150 miejsc na widowni rozchodzi się jak ciepłe bułeczki – tak wielkim zainteresowaniem cieszą stand-upy w Legionowie. Co ciekawe zdarzało się, że na wydarzenia przyjeżdżały nawet osoby z Warszawy, które korzystając z dogodnej lokalizacji przyjeżdżały pociągiem.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy na temat Poczytalni.

Legionowo – Miasto Przyjazne Mieszkańcom, cz. 1

Legionowo – Miasto Przyjazne Mieszkańcom, cz. 2

Legionowo – Miasto Przyjazne Mieszkańcom, cz. 3

Legionowo – Miasto Przyjazne Mieszkańcom, cz. 4

Zainteresował Cię temat spraw społeczności legionowskiej? Z pewnością więcej materiałów na ten temat znajdziesz tutaj.

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia