Skoda Superb TDI 200KM DSG STYLE

Test nowej Skody Superb wypadł rewelacyjnie, Policji też bo kupuje 100 nowych radiowozów nieoznakowanych!

788

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

skoda superb ten model zakupi Policja jako nieoznakowane radiowozy
szybki nieoznakowany radiowóz trafił do Policji w Lubinie Skoda Superb z Videorapid 2a

strasznie długa nazwa ale chcieliśmy być dokładni. Skodę Superb najbardziej polubili samorządowcy, pojazd dla lokalnego VIPa to właśnie Superb, dlaczego nie będąc premium jest wybierana jak premium?

Skoda Superb TDI 200KM DSG – bardzo wydajny diesel

Na sam koniec ery diesla koncern VW zmodernizował po raz kolejny silnik 2.0 TDI. Wykrzesano z niego maksimum wydajności czyli stosunek mocy do zużytego paliwa jest chyba najkorzystniejszy wśród dwulitrówek. Obecnie mamy do dyspozycji 200KM oraz 400Nm momentu obrotowego. Zważywszy że te wartości są dostępne już przy niskich obrotach bo moment obrotowy w maksymalnej wartości mamy tu do dyspozycji od 1750 obr/min to jest to wyczyn. To powoduje że połączenie silnika z dwusprzęgłowym automatem czyni jazdę bardzo przyjemną. Cały zespół napędowy jest lekki więc auto o takich gabarytach z mocą 200KM w dieslu waży jedynie 1500kg.

oszczędny diesel, deska rozdzielcza naszej Skody
Bardzo ekonomiczny diesel, test naszej Skody Superb wykazał zużycie poniżej 6l paliwa w zwykłaj jeździe

To wszystko przekłada się na dynamikę auta oraz jego ekonomię zużycia paliwa. Auto które testowaliśmy to wersja Style z napędem na przód, przyspieszenie do 100km/h w naszym teście oscylowało między 7,8 a 7,5s. Zależnie od podłoża, moc i moment są tak duże że przy zimowych oponach i napędzie na przód przy starcie koła dostają uślizgu. Katalogowo wersja 4×4 ma lepsze przyspieszenie bo wynosi 7,3s natomiast to co nas interesuje to dynamika powyżej 100km/h. To auto do długich dystansów więc przyspieszenie przy prędkościach autostradowych jest istotne.

Superb TDI 200KM to nie tylko moc – przestrzeń na nogi z tyłu

Ten model Skody jest okrętem flagowym, flota VIP w polskich samorządach często wybiera Superba na auto dla burmistrza/prezydenta miasta. Czemu tak się dzieje? Po pierwsze auto jest bardzo duże bo ma prawie 5m długości. Będąc podobne sylwetką do Octavii nie rzuca się w oczy a ma do zaoferowania bardzo wysoki standard i komfort podróżowania. Myślę że jednym z elementów decydujących o wyborze tego auta przez wożonych z tyłu jest przestrzeń na nogi. Jest bardzo mało aut poza klasą PREMIUM mających takie warunki podróżowania na tylnej kanapie.

tylna kanapa Skoda Superb - test wykazał komfort maksymalny
ogromna ilość miejsca na nogi na tylnej kanapie

Nawet w drogich autach bywa znacznie gorzej. Biorąc pod uwagę wyposażenie, standard wykonania oraz właśnie komfort pasażerów na tylnej kanapie Superb nie ma sobie równych. Ten model także do swej floty wybierają ministerstwa, w większości jeżdżą nimi vice bo dla ministrów są już limuzyny PREMIUM. Aktualnie mamy informacje że tym modelem ale w wersji 4×4 i silnikiem benzynowym zainteresowana jest jeszcze jedna grupa zawodowa. Okazuje się że Superb 4×4 TSI 280KM lepiej przyspiesza od BMW 328i. Zgaduj zgadule o kim mowa?

przepastny wręcz bagażnik test Skoda Superb
Skoda Superb to nie tylko duża przestrzeń w kabinie pasażerskiej ale tagże ogromny bagażnik

Skoda Superb to nowy nieoznakowany radiowóz na Dolnym Śląsku – przetarg na 100 nieoznakowanych radiowozów

Policja na Dolnym Śląsku zakupiła jeden egzemplarz wersji 280KM i przeznaczyła go jako nieoznakowany radiowóz policyjny w komendzie miasta LUBIN. Do rejestrowania przewinień zainstalowany jest Videorapid 2a nagrywający wideo przez przednią szybę. Urządzenie mierzy prędkość z kół radiowozu jadącego za ściganym delikwentem. Na logikę więc mamy dowód z jaką prędkością jechał radiowóz i jeśli w tym czasie nie miał włączonej sygnalizacji to nie był uprzywilejowany w ruchu. Skoro nie był to jedyny dowód wykroczenia jest na kierującego policjanta.

Tak więc kolejne 100 nieoznakowanych radiowozów będzie wyposażonych w wideorejestratory które mogą być podważone w każdym Sądzie patrz porady anuluj mandat. Jakkolwiek model Superb jest jednym z najkorzystniejszych aut łączących gabaryty, dynamikę, komfort i cenę auta. Jak widać te cechy utorowały producentowi naturalną drogę do samorządów, ministerstw a teraz okazuje się i do Policji. Brawo SKODA!!! Ile kosztuje radiowóz dla policji? Będzie przetarg ale tu są aktualne cenniki zwykłego superba.

Bezpieczny zakup samochodu czyli sprawdzamy Skodę Superb TDI 200KM którą chce kupić Policja tyle że z silnikiem TSI 280KM

Bezpieczny Zakup Samochodu Skoda Superb TDI 200KM

jak obliczyć ratę kredytu samochodowego – przeczytaj co zrobić by było najkorzystniej

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia