Wywiad z Andrzejem Bochaczem

0
86
Wywiad z Andrzejem Bochaczem
Wywiad z Andrzejem Bochaczem

W kolejnej audycji “Mazowsze dla niepełnosprawnych” usłyszycie wywiad z Andrzejem Bochaczem z Legionowskiej Pracowni Witraży i Mozaiki 12U. Rozmowę z Andrzejem Bochaczem przeprowadził Dominik Kubalski.

Wywiad z Andrzejem Bochaczem – pracownia witrażowo-mozaikowa

Nasz rozmówca jak sam mówi zajął się produkcją witraży, aby nie wypalić się zawodowo. Sztuką witrażową para się już od 2007 roku. Zważywszy, że w tym roku mija już 15 lat od momentu, kiedy Andrzej Bochacz produkuje witraże przez te wszystkie lata poznał wielu artystów z tej niszy, z którymi współpracuje. Pracownia witrażowo-mozaikowa Easy art prowadzona przez witrażystę prężnie działa i skupia wokół siebie społeczność liczącą sobie 3000 osób.

Wywiad z Andrzejem Bochaczem – zajęcia dla niepełnosprawnych

Chociaż jest warszawiakiem od pokoleń to w 2009 roku postanowił się przeprowadzić się do Legionowa. To właśnie tutaj do długich namowach Jerzego Jastrzębskiego, lokalnego opiekuna osób niepełnosprawnych zaczął prowadzić zajęcia artystyczne dla osób z niepełnosprawnościami. Początkowo przychodzili na nie głównie uczniowie Powiatowego Zespołu Szkół i Placówek Specjalnych w Legionowie. Obecnie warsztaty odbywają się cyklicznie w poniedziałki i uczęszcza na nie młodzież od 15 do 25 roku życia. Zajęcia są współprowadzone przez wspomnianego Jerzego Jastrzębskiego, a także Annę Skiścim. Ten duet wspiera artystę swoją wiedzą pedagogiczną.

Wywiad z Andrzejem Bochaczem – zajęcia dla dorosłych

Jeśli wśród Państwa są osoby, które już osiągnęły pełnoletniość to zajęcia z robienia witraży są również w ofercie Warsztatu Terapii Zajęciowej świętej Rity czy dla seniorów z Legionowskiego Stowarzyszenia Amicus. Zajęcia prowadzone przez Andrzeja Bochacza są organizowane raz w tygodniu i zazwyczaj trwają godzinę do dwóch. W trakcie trwania zajęć uczestnicy są w stanie przygotować prosty projekt witrażu. Ponadto w ciągu roku jest przygotowana jedna większa praca grupowa.

Zapraszamy do wysłuchania pełnej rozmowy z naszym gościem.

Mazowsze dla niepełnosprawnych, cz. 1

Mazowsze dla niepełnosprawnych, cz. 2

Mazowsze dla niepełnosprawnych, cz. 3

W związku z tym, że mogą być Państwo zainteresowani odsłuchem innych podcastów z cyklu “Mazowsze dla niepełnosprawnych” wszystkie archiwalne audycje zamieszczamy pod tym linkiem.

Partnerem audycji “Mazowsze dla niepełnosprawnych” jest Samorząd Województwa Mazowieckiego.