Wywiad z Marcinem Ścierańskim

307
Wywiad z Marcinem Ścierańskim
Wywiad z Marcinem Ścierańskim

W piątym odcinku trzeciego sezonu audycji “Kultura w otoczeniu osób niepełnosprawnych” Dominik Kubalski przeprowadził wywiad z Marcinem Ścierańskim. Marcin jest między innymi perkusistą zespołu Kwiat Jabłoni, a także udziela się w dwóch projektach swojego ojca Laboratorium oraz Krzysztof Ścierański Quartet.

Wywiad z Marcinem Ścierańskim – początki kariery młodego muzyka

Marcin Ścierański swoją przygodę z muzyką na poważnie zaczynał od gry w legionowskim zespole punkrockowym Tama. Następnie grał w metalowym zespole Overload ze stolicy. Z kolei obecnie tak jak wspomnieliśmy z Kwiatem Jabłoni oraz dwóch zespołach swojego taty. Nasz gość w rozmowie wyznał, że pomimo tego iż jego ojciec jest zawodowym muzykiem to początkowo odradzał synowi podążanie jego śladami. Marcin miał znaleźć sobie normalną pracę, ale był na tyle zdeterminowany, że postawił na swoim. Jak się okazało znany muzyk chciał przez to powiedzieć, że zawód muzyka to ciężki kawałek chleba. Aczkolwiek podążanie za swoimi marzeniami jest wartością samą w sobie i warto to robić dla siebie oraz innych.

Wywiad z Marcinem Ścierańskim – elementy podstawowego zestawu perkusyjnego

Perkusista Kwiatu Jabłoni na wywiad z Dominikiem wziął podstawowy zestaw perkusyjny i zagrał mini secik. W międzyczasie jak wybijał rytm na instrumencie perkusyjnym to opowiadał nam o poszczególnych elementach zestawu, czyli stopie, werblu oraz hi-hacie. Muzyk opowiedział nam również o roli jaką pełnią wymienione części zestawu. Stopa, czyli bęben basowy nadaje puls. Werbel zaś nadaje rytm, a hi-hat dopełnia całości.

Wywiad z Marcinem Ścierańskim – o relacji ze swoim ojcem

Jak perkusista nam wyznał w rozmowie jego znany ojciec od zawsze był jego muzycznym guru oraz inspirował go swoim podejściem do gry na instrumencie.

Jeżeli chcą się Państwo dowiedzieć, o czym była dalsza część rozmowy z naszym gościem to zapraszamy do wysłuchania podcastu.

Kultura w otoczeniu osób niepełnosprawnych, cz. 1

Kultura w otoczeniu osób niepełnosprawnych, cz. 2

Kultura w otoczeniu osób niepełnosprawnych, cz. 3

Kultura w otoczeniu osób niepełnosprawnych, cz. 4

Kultura w otoczeniu osób niepełnosprawnych, cz. 5

Zapraszamy na audycje Dominika Kubalskiego pod nazwą Kultura w Otoczeniu osób niepełnosprawnych. Projekt jest dofinansowany ze środków Fundacji Agencji Rozwoju Przemysłu.

Jeśli nie chcą Państwo przegapić kolejnych odcinków “Kultury w otoczeniu osób niepełnosprawnych” to zapraszamy do słuchania audycji w Radiu Bezpieczna Podróż w każdą niedzielę po 20:00.

Natomiast archiwalne wywiady mogą Państwo znaleźć TUTAJ.