Kulinarna Nawigacja – Kulinarne Mistrzostwa Świata

190
Nasza polska reprezentacja wzięła udział w Kulinarnych Mistrzostwach Świata

W pierwszej części audycji Kulinarnej Nawigacji, dowiemy się jakie panowały nastroje przed wyjazdem na Mistrzostwa Świata narodowej kadry kucharzy. W drugiej części programu Pan Jarosław Uściński połączy się z nami już z Luksemburga, gdzie na gorąco relacjonuje przebieg zmagań zawodników.

Kulinarna Nawigacja – reprezentacja Polski na Mistrzostwach

Podczas rozmowy Pana Pawła Kubalskiego z Jarosławem Uścińskim dowiemy się kto reprezentuje nasz kraj w tegorocznych Kulinarnych Mistrzostwach Świata. Uchylając rąbka tajemnicy, zdradzę jedynie, że będzie to zarówno grupa juniorska, jak również wojskowa. Oficjalne otwarcie Mistrzostw odbyło się 25 listopada, a nasza kadra zaprezentowała się dwa dni później. Dziś, czyli 29 listopada po raz kolejny stanęliśmy do walki. Pan Jarosław opowiedział także czym rządzą się tego typu zawody, jak przebiegają i jak ogromną rolę odgrywa praca zespołowa. Podkreślił jednocześnie znaczenie dbałości o każdy najmniejszy nawet detal, gdyż wszystko od samego początku do końca podlega ocenie sędziowskiej.

Kulinarna Nawigacja – zasady podczas konkursu

Danie przygotowane na zawodach Kulinarnych Mistrzostw Świata

W drugiej i trzeciej części programu, Pan Jarosław wprowadza nas w tajniki konkursów podczas Kulinarnych Mistrzostw Świata. Opowiada o restrykcyjnych zasadach jakie tam panują. Grupa sześciu kucharzy musi działać jak jeden organizm, najlepiej porozumiewać się bez słów. Ani trener, ani kapitan nie mogą ich nawigować. Więcej o zasadach panujących podczas zawodów dowiecie się z naszej audycji. Na koniec kucharz obiecywał podesłać kilka fajnych filmików i zdjęć, z przygotowań i ze startów.

Kulinarna Nawigacja – relacja na żywo z konkursu

Ostatnia część audycji to relacja na żywo Jarosława Uścińskiego z Luksemburga. Nasza reprezentacja o godzinie 12 rozpoczęła rywalizację i przez kilka godzin będą przygotowywać dania na tak zwaną” wydawkę”. Muszą od początku do końca być” zwarci i gotowi”, ponieważ nie wiedzą kiedy zostaną poddani ocenie sędziowskiej. Trzymajmy zatem mocno kciuki za naszą reprezentację.

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji Kulinarnej Nawigacji

Kulinarna Nawigacja, cz.1

Kulinarna Nawigacja, cz.2

Kulinarna Nawigacja, cz.3

Kulinarna Nawigacja, cz.4

Więcej odcinków Kulinarnej Nawigacji znajdziecie pod tym linkiem

Słuchaj nas online!