Żoliborz moje miejsce – trudna sztuka zarządzania budżetem

295

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Trudna sztuka zarządzania budżetem. Widok z lotu ptaka na Żoliborz artystyczny.
Żolibirz Artystyczny.

O tym jak pogodzić potrzeby mieszkańców dzielnicy z ograniczonymi finansowymi, opowiada burmistrz dzielnicy Żoliborz Pan Paweł Michalec. Obecna sytuacja wymusza na wszystkich wprowadzenie oszczędności w wielu dziedzinach codziennego życia. Oszczędności związane z oświetleniem i ogrzewaniem (czasowe wyłączenia) są w gestii władz miasta, a nie dzielnicy. Na chwilę obecną nie planuje się tego typu działań. Szukanie oszczędności nie może destabilizować normalnego funkcjonowania miasta. Jednym ze sposobów oszczędzania jest mniejsza ilość świątecznych iluminacji na ulicach. Władze dzielnicy sprawdzają możliwości zaopatrzenia budynków w ekologiczne źródła prądu takie jak panele fotowoltaiczne. Na dachu szkoły przy ul. Anny German już pojawiła się instalacja fotowoltaiczna. Są opracowywane koncepcje modernizacji kolejnych budynków z wykorzystaniem odnawialnych źródeł światła. Konieczna jest również termomodernizacja budynków, co zapewni zminimalizowanie strat energetycznych. W przypadku powstawania nowych budynków, mają być zachowane współczesne normy energetyczne.

Problematyczna jest realizacja przygotowanych wcześniej projektów, z powodu galopujących cen,  przyjęte wcześniej budżety okazują się niewystarczające. Między innymi z opóźnieniem, po przezwyciężeniu problemów , rozstrzygnięto ponowny przetarg na remont ul. Przasnyskiej. Obniżone przez rząd wpływy z podatków PIT, również przyczyniły się do istniejącej sytuacji budżetowej dzielnicy Żoliborz. Władze dzielnicy są zmuszone do racjonalizacji wydatków.

Oświata pochłania 70% budżetu, jak wydatkować pozostałe 30%? o tym również usłyszycie w audycji z cyklu: „Żoliborz moje miejsce”

Żoliborz moje miejsce, cz.1

Żoliborz moje miejsce, cz.2

Żoliborz moje miejsce, cz.3

Jeśli chcą Państwo odsłuchać archiwalne podcasty z cyklu “Żoliborz – moje miejsce” to wystarczy kliknąć znajdziesz TUTAJ.

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia