Scena bez barier – „Kaziu zakochaj się”

Środowiskowy Dom Samopomocy "Chata z Pomysłami" zaprasza na swoje imprezy w Wawrze

359

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Dziś naszymi gośćmi będą panie ze Środowiskowego Domu Samopomocy „Chata z Pomysłami” kierownik Anna Zając, Ewa Wendeker muzyko-terapeutka i Joanna Koronaszewska koordynatorka projektu „Poznajmy się w Wawrze” który dzisiaj przybliżymy. Mówimy tu o Stowarzyszeniu Rodzin i Przyjaciół osób z niepełnosprawnością intelektualną „Chata z Pomysłami”. Jest to stowarzyszenie z prawie 20-letnią tradycją z siedzibą przy ulicy VI Poprzecznej 23 w Wawrze, dawne kino Wrzos.

Jak możemy dowiedzieć się od pani Anna Zając, misją jest ukazywanie wartości osób niepełnosprawnych i tworzenie środowiska opartego na przyjaźni w którym każdy czuje się zaakceptowany.

Pani Ewa Wendeker autor scenariusza przybliży nam więcej szczegółów na temat kolejnego widowiska. Tym razem będzie to „Kaziu zakochaj się” które może być formą terapii osób niepełnosprawnych. Osoby te są wielokrotnie uzdolnione muzycznie, co ma na nie właściwy wpływ terapeutyczny, uspokaja i rozwija ich wyobraźnię.

Chata z pomysłami
Chata z pomysłami

Nazwa i inspiracja do widowiska powstała z Kabaretu Starszych Panów i jednej z piosenek pt. „Kaziu zakochaj się” czyli uczuciu Kazia do Eli. Piosenki lat sześćdziesiątych różnych wykonawców, kultura, historia i inne dadzą nam bardzo ciekawy i warty uwagi spektakl. Śpiewające Zosia, Lena i Basia (Trio)oraz rodzice i inne osoby zaangażowane w projekt dają nam podstawę do stwierdzenia że musi się udać. Tworzy się jednocześnie scena bez barier. Na spektaklu będą udostępnione śpiewniki, które pozwolą publiczności zaangażować się w wydarzenie.

Poznajmy się w Wawrze – Scena bez barier Joanna Koronaszewska 3 grudnia w Kulturatece w Falenicy przy ulicy Walcowniczej „Integracyjny Dzień Otwarty”.

W tym miejscu będzie miała miejsce – „Scena bez barier” i widowisko muzyczne „Kaziu zakochaj się”, następnie m.in dzieci ze Szkół Specjalnych nr. 102 oraz Domu Pomocy Społecznej dla Dzieci i Młodzieży Zgromadzenia Sióstr Franciszkanek Rodziny Maryi przy ulicy Żegańskiej 34. Gościem będzie pan Robert Dańko ze Szczecina i Konrad Kwasek osoby głucho-niema autor rzeźb. Na koniec sportowy pokaz podopiecznych „Chaty z Pomysłami”

W wydarzeniu jakie odbędzie się „Radość z pomagania” w Radości które organizuję różnego typu warsztaty zajęciowe związane ze świętami. Będzie dostępna również pani psycholog. W imieniu organizatorów zapraszany mieszkańców Wawka na wszystkie wydarzenia.

Część pierwsza
Część druga
Część trzecia

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia