Bezpieczna Podróż z Kolejami Mazowieckimi trwa

249

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Dzisiejsza audycja porusza kilka tematów bardzo ważnych zarówno dla samych podróżnych, jak i Spółki Koleje Mazowieckie. Opowiedzieli o nich goście naszego programu. Bezpieczna Podróż z Kolejami Mazowieckimi trwa.

Bezpieczna Podróż z Kolejami Mazowieckimi trwa – rozwój i przyszłość

Pani Małgorzata Tendera, Kierownik Wydziału Rozwoju Kadr i Spraw Socjalnych opowiedziała o problemie, który dotyka wielu firm. Chodzi o lukę pokoleniową, powstałą w wyniku likwidacji w latach 90-tych szkół o profilu kolejowym. Stara kadra odchodzi na zasłużoną emeryturę, zwalniając miejsce dla młodych, wykwalifikowanych kadr. W tym celu Spółka Koleje Mazowieckie, podjęła współpracę ze szkołami średnimi, umożliwiając uczniom odbycie praktyk zawodowych w Sekcji Napraw i Taboru. Obecnie trwa współpraca z sześcioma szkołami średnimi. Koleje umożliwiły również studentom Wydziału Transportu UW, odbywanie praktyk.

Tak przewieziesz rowery, zwierzęta itd.

Od Kierownika pociągu Pani Agnieszki Wiśniewskiej, dowiadujemy się jaki udogodnienia dla osób podróżujących z rowerem, przewidziały Koleje Mazowieckie. Dowiadujemy się, jak postępować w sytuacji, gdy wszystkie „wieszaki” na rowery są zajęte? Zgłębiamy zasady przewozu większych gabarytów oraz wymogi bezpieczeństwa w czasie podróży ze zwierzętami.

Bezpieczna Podróż z Kolejami Mazowieckimi trwa – strefy, bilety i ulgi

W kolejnym wejściu Kierownik pociągu Pan Michał Czerwiński, bardzo szeroko omawia wszystkie zawiłości związane z przejazdami grupowymi i zasadami podróży grup zorganizowanych. Bardzo szczegółowo omawia indywidualne ulgi ustawowe, przejazdy rodzinne, jakie strefy biletowe obowiązują w Kolejach Mazowieckich. Poznajemy oferty specjalne oraz zawiłości cennika biletów Kolei Mazowieckich.

Koleje Mazowieckie trwa – współczesność

Kierownik Wydziału Obsługi Systemów Biletowych, pan Sylwester Oliwa prezentuje możliwości aplikacji mobilnej Kolei Mazowieckich. Dzięki wszechobecnemu internetowi, możliwy jest zakup biletu, zawsze i wszędzie o dowolnej porze dnia. A co zrobić gdy „padnie” bateria smartfona, a bilet kupiliśmy. Wszelkie wątpliwości rozwiewa pan Sylwester Oliwa.

Rozwój i przyszłość

Przwóz rowerów, zwierząt i nie tylko

Strefy, bilety i ulgi

Aplikacja mobilna

Audycja jest współtworzona ze Spółką Koleje Mazowieckie.

Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie pobrane.png

Archiwalne podcasty z cyklu “Bezpieczna podróż z Kolejami Mazowieckimi”, są dostępne pod tym linkiem.

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia