Stowarzyszenie Wolontariat Legionowo

0
144
Stowarzyszenie Wolontariat Legionowo od lat wspiera potrzebujących między innymi poprzez akcję 'Odkręcamy Legionowo"

W kolejnej audycji z cyklu “Mazowsze dla niepełnosprawnych” gościem Dominika Kubalskiego jest Pan Cezary Usik. Były żołnierz zawodowy, prezes Zarządu Stowarzyszenie Wolontariat Legionowo, dziś aktywnie angażujący się w pomoc potrzebującym.

Stowarzyszenie Wolontariat Legionowo – działalność

W pierwszej części programu, nasz gość opowiedział jak powstało Stowarzyszenie, jakie były początki ich działalności i jak to wygląda dziś. Wszystko zaczęło się w momencie, gdy spotkała się grupa aktywnych ludzi, chętnych do pomocy. Zaczęli działać jako nieformalne stowarzyszenie, docierając do ludzi potrzebujących. Po pewnym czasie udało im się zalegalizować działalność Stowarzyszenia, dzięki czemu mogli korzystać z grantów i wsparcia samorządów. Na chwilę obecną działają jako dziesięcioosobowa grupa współpracująca z wieloma partnerami. Pan Cezary przedstawił główne cele jakie im przyświecają, jak również formy pomocy i akcje w jakich uczestniczą.

Akcja Odkręcamy Legionowo

W dalszej części programu, dowiedzieliśmy się na czym polega akcja “Odkręcamy Legionowo”. Jej celem jest zebranie jak największej liczy plastikowych korków i przekazanie odbiorcom. W ten sposób za zarobione pieniądze Stowarzyszenie finansuje rehabilitację rodzeństwa, jak również konserwację protezy Mateusza. Niezwykłym osiągnięciem było zebranie kwoty ponad 50 tyś złotych na zakup tejże właśnie protezy dla chłopaka. Pan Cezary przyznaje, że wsparcia udzieliła im także fundacja, jednak większość środków pochodziła ze zbiórki nakrętek. Jak przyznał, ludzie cudownie angażują się w zbiórkę korków, docenił przy tym naszą Restaurację ‘Zdrówko”. Z programu możecie dowiedzieć się jakie niebawem odbędą się akcje charytatywne na terenie miasta Legionowo. Zdradzę tylko, ze niebawem odbędzie się zbiórka żywności, ale o tym gdzie i kiedy, dowiecie się już z programu. Pan Cezary oraz Stowarzyszenie Wolontariat Legionowo już dziś serdecznie wszystkich zapraszają do udziału i pomocy.

Zapraszamy do wsłuchania całej rozmowy z Panem Cezarym Usikiem

Stowarzyszenie Wolontariat Legionowo – wywiad z Cezarym Usikiem

Więcej audycji z cyklu ‘Mazowsze dla niepełnosprawnych” znajdziecie również pod tym linkiem

Partnerem audycji “Mazowsze dla niepełnosprawnych” jest Samorząd Województwa Mazowieckiego

Słuchaj nas online!