Wywiad z trenerem tenisa ziemnego

421

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Wywiad Dominika Kubalskiego z trenerem tenisa ziemnego - Panem Andrzejem Pepel

Dzisiejszym gościem Dominika Kubalskiego w audycji z cyklu „Mazowsze dla niepełnosprawnych” był trener tenisa ziemnego – Pan Andrzej Pepel. Mężczyźni rozmawiali o znaczeniu sportu w życiu każdego człowieka zarówno zdrowego, jak też i z niepełnosprawnościami.

Wywiad z trenerem tenisa ziemnego – jak wyglądają treningi

Andrzej Pepel opowiedział jak rozpoczęła się jego przygoda z tenisem ziemnym. Gdy miał siedem lat rodzice zapisali go na treningi tenisa. Zaprzestał jednak na krótką chwilę go trenować na rzecz judo. Jednak nie odnalazł się w tym sporcie i wrócił do początków, czyli do tenisa. Wkrótce wyrobił sobie potrzebne papiery trenerskie i zaczął uczyć innych. Na początku była to grupka 5 osób, jednak z czasem rozrosła się do 20. Z treningów korzystały zarówno dzieci, jak i osoby dorosłe. Po pewnym czasie Pan Andrzej rozpoczął także treningi osób z różnymi rodzajami niepełnosprawności. Opowiedział o trudnych początkach, o tym, że do każdej osoby trzeba było podejść indywidualnie. Dobrać odpowiedni program treningowy i techniki gry. Osoby z niepełnosprawnościami trenowały w każdą sobotę i przynosiło to oczekiwane rezultaty. Za przykład nasz gość podał Pana Dominika Kubalskiego, który poczynił ogromne postępy w tej dyscyplinie sportu.

Znaczenie sportu w życiu każdego z nas

W dalszej części programu, mężczyźni rozmawiali, jakie jest znaczenie sportu w życiu każdego z nas. Jest on niezwykle ważny, nie tylko dla osób zdrowych, ale też tych z niepełnosprawnościami. Osobom z różnymi dysfunkcjami pomaga poprawić kondycję, wzmocnić siłę mięśniową, wypracować lepsze wzorce ruchowe, ale także jest cudowną formą integracji. Pan Andrzej jest trenerem w Spektrum Sportu w Legionowie, i z tego miejsca zaprasza wszystkich do spróbowania swoich sił w tenisie. Spektrum Sportu oprócz tenisa ziemnego, oferuje również możliwości gry w Squasha, babingtona czy ping -ponga. Już jutro, czyli 10 grudnia, odbędzie się w Spektrum Sportu w Legionowie, pierwszy turniej rodzinny w tenisa ziemnego. Polegać on będzie na tym, że grać będą zarówno rodzice, jak i dzieci. Nasz gość serdecznie zaprasza na to wydarzenie, wszystkich mieszkańców Legionowa.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy z Panem Andrzejem Pepel

Wywiad z trenerem tenisa ziemnego

Więcej audycji z cyklu „Mazowsze dla niepełnosprawnych” znajdziecie również pod tym linkiem

Partnerem audycji „Mazowsze dla niepełnosprawnych” jest Samorząd Województwa Mazowieckiego

Słuchaj nas online!

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia